Zamość: Za grzech wykorzystania nieletnich przez duchownych. Nabożeństwo z udziałem biskupa

  • 26.02.2017, 06:00
  • ak
Zamość: Za grzech wykorzystania nieletnich przez duchownych. Nabożeństwo z udziałem biskupa freeimages.com
W najbliższy piątek (3 marca) Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. Z tej okazji w Zamościu odbędzie się Droga Krzyżowa z udziałem ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek będzie przewodniczył w pierwszy piątek Wielkiego Postu nabożeństwu Drogi Krzyżowej, które o godz. 15 rozpocznie się w Katedrze Zamojskiej. Ordynariusz diecezji poprowadzi wówczas także rozważania na okoliczność Dnia Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego nieletnich przez duchownych.

Do udziału w tej przebłagalnej i wynagradzającej modlitwie zaproszeni są wszyscy wierni, kapłani i osoby życia konsekrowanego – zachęca ks. Michał Maciołek, kanclerz zamojskiej kurii.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe