Zamość: Palili trawkę obok amfiteatru. W domu mieli więcej towaru

  • 25.02.2017, 13:57
  • ak
Zamość: Palili trawkę obok amfiteatru. W domu mieli więcej towaru freeimages.com
Mężczyzn, którzy palili podejrzaną substancję wypatrzył operator miejskiego monitoringu. Policja zatrzymała 28-latka z gminy Zamość i jego 35-letniego kolegę. W domu obu mężczyzn mundurowi znaleźli spore ilości substancji odurzających.

Po zgłoszeniu ze Straży Miejskiej policjanci pojechali w rejon amfiteatru i zatrzymali obu mężczyzn. – U młodszego z zatrzymanych znaleźli pojemnik z roślinnym suszem i szklaną lufkę. Pod zarzutem posiadania środków odurzających obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu – relacjonuje Joanna Kopeć, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana o wadze ponad 3 gramów. Ale mężczyźni mieli narkotyków więcej. – Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka funkcjonariusze znaleźli jeszcze ponad 300 gramów odurzającego suszu – dodaje policjantka.
 
Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec nich dozór policji z obowiązkiem trzykrotnego w ciągu tygodnia meldowania się w zamojskiej komendzie.
 
Wkrótce 35 i 28-latek za popełnione czyny odpowiedz,ą przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie środków odurzających to przestępstwo, za które grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności. Karę 10 lat pozbawienia wolności sąd może orzec natomiast wobec osoby, która posiada znaczną ilość narkotyków.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe