Hrebenne: Trzy Ukrainki wpadły z fałszywymi dokumentami

  • 27.01.2021, 09:42
  • Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG
Hrebenne: Trzy Ukrainki wpadły z fałszywymi dokumentami Fot. NOSG
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejne już w tym miesiącu osoby, które posługując się podczas kontroli granicznej fałszywymi dokumentami, próbowały wjechać do Polski. W ubiegłym roku ujawniliśmy podczas prowadzonych kontroli prawie 800 fałszerstw różnych dokumentów.

24 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiły się trzy obywatelki Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG zauważył, iż kobiety zachowują się dość nerwowo. Podejrzewając, że takie zachowanie podróżnych może wynikać z powodu  nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wnikliwie je zbadać. Okazało się, iż panie posługiwały się fałszywymi oświadczeniami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia na terytorium Polski.

Kobiety w wieku 22, 23 i 46 lat zostały zatrzymane a w ich sprawach zostały wszczęte postepowania przygotowawcze. Podróżne odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, obywatelki Ukrainy otrzymały również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

Funkcjonariusze NOSG, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w ubiegłym roku prawie 800 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe