Zamość: Jubileusz w bibliotece

  • 28.01.2021, 07:00
  • AP
Zamość: Jubileusz w bibliotece
Książnica Zamojska ma już sto lat. W ramach jubileuszu zaplanowano wiele wydarzeń.

Rok 2021 zaczynamy od urodzin Leśmiana. W wybranych autobusach MZK na przełomie stycznia i lutego będzie można posłuchać wierszy poety „Dziewczyna” i „Srebroń”. W połowie lutego przypomnimy, co o Zamościu napisała Maria Dąbrowska. W następnych miesiącach w ramach akcji „W komunikacji z literaturą” usłyszycie Państwo kolejne teksty wybranych autorów – informują pracownicy biblioteki.

W ubiegłym roku Książnica rozpoczęła przygotowania do obchodów jubileuszowych. W ramach Biblioteki Stulecia wydała zbiór poezji pt. „Wiosna w reżimie sanitarnym” naszego redakcyjnego kolegi Bogdana Nowaka i zbiór opowiadań pracownicy biblioteki Marleny Jarosz „Starsza pani spod piątki i inne opowiadania”. Kolejnym zapowiadanym wydawnictwem będzie bibliofilska edycja kalendarza dziennego, który jak mówią pracownicy Książnicy, rodzi się gdzieś pomiędzy wszystkimi innymi ważnymi z punktu widzenia działaniami biblioteki.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe