Co nam (nie) wyszło w 2020 roku (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.01.2021, 09:15
  • wd
Co nam (nie) wyszło w 2020 roku (TYLKO W GAZECIE)
Zapytaliśmy samorządowców z powiatu tomaszowskiego o sukcesy i porażki w 2020 roku. A także o plany i zamierzenia na 2021 rok.

Zbigniew Naklicki, wójt gm. Susiec

+ Udało nam się zrealizować termomodernizacje czterech obiektów: GOK-u, szkoły w Grabowicy i Łosińcu oraz budynku Urzędu Gminy. To dla nas ważne, bo gmina zmienia wygląd na lepszy, a poza tym termomodernizacja niesie za sobą oszczędności w utrzymaniu tych budynków. Zrobiliśmy też drogę w Łuszczaczu, tam był problem z własnością i gruntami, ale udało się. Zaczęliśmy przebudowę szkoły w Ciotuszy pod mieszkania chronione, za kilka miesięcy będą gotowe. Z drobniejszych inwestycji mamy amfiteatr w parku, wybudowane toalety, które zastąpią przenośne.

- Na pewno zawsze jest wiele innych potrzeb, ale budżet nie jest z gumy.

? Patrząc na kondycję finansową gminy, kredyt wysokości 3 mln zł, jeśli ma się na koncie 5 mln, to jest taki jakby go nie było, więc trzeba się cieszyć. Oby ten rok też nam sprzyjał. Chcielibyśmy w budynku po PKP zrobić dom sanatoryjny i spokojnej starości, mamy nadzieję, że będą możliwości do aplikowania o środki. Do zrobienia mamy kilka dróg, chcemy rozbudować stadion, bo nie mamy trybun z daszkiem na płycie głównej.

Co mówili inni wójtowie? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Nr 2
Mieszkaniec Nr 2 04.02.2021, 13:18
Drogi są OK w gminie ,ale z tym daszkiem na stadionie to bym się wstrzymał bo po co ta drużyna to dziady
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.01.2021, 22:03
KT to porażka. Piszecie nawet o kiblach....

Pozostałe