Co nam (nie) wyszło w 2020 (TYLKO W GAZECIE)

  • 28.01.2021, 08:22
  • wd
Co nam (nie) wyszło w 2020 (TYLKO W GAZECIE)
Zapytaliśmy samorządowców z powiatu tomaszowskiego o sukcesy i porażki w 2020 roku. A także o plany i zamierzenia na 2021 rok.

Tomasz Tyrka, wójt gm. Jarczów

+ Udało nam się troszkę ustabilizować gminne finanse, a wpływ na to miała m.in. likwidacja dwóch szkół. Mogliśmy wykonać dużo dokumentacji technicznej na przyszłość, np. na odcinki dróg, zaczęliśmy pracować nad projektem przebudowy budynku w Jarczowie pod przedszkole gminne. W 2020 zmodernizowaliśmy ośrodek kultury w Jarczowie. To duża inwestycja jak na naszą gminę. Za sukces uważam też to, że układa nam się współpraca z samorządem powiatowym. Mamy wspólne plany inwestycyjne.

- W 2019 r. składaliśmy wniosek na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii, do dziś z powodów ograniczonych środków finansowych nie zakwalifikowano nas do podpisania umowy. Ale jesteśmy w grze, mamy przyznane 97 na 100 punktów. To projekt na 2,5 mln zł.

? Na początku roku rozstrzygnęliśmy cztery przetargi: na drogi oraz budowę i modernizację oświetlenia ulicznego w pięciu miejscowościach. W tym roku chcemy też zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, żeby wprowadzić lepszą kartę inwestycyjną dla inwestorów.

Co mówili inni wójtowie? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 28.01.2021, 12:56
W taki sposób ustabilizować gminne finanse to każdy głupi potrafi.

Pozostałe