Konspiracyjnie - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 30.01.2021, 06:13
  • Tomasz Tomczewski
Konspiracyjnie - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Trudna historia Polski wielokrotnie zmuszała naszych rodaków do walki w podziemiu. Tak było z każdym powstaniem w czasach zaborów aż do Żołnierzy Wyklętych. Poniekąd oddawało to w pełni nasz niepokorny charakter, bo jako naród nigdy nie godziliśmy się na utratę tożsamości.

Czasy pandemii pokazały, że do „podziemia” nasza nacja potrafi przechodzić w sposób najrozmaitszy i do tego wyrafinowany. A to dosłownie, kryjąc się z sąsiadami w piwnicy, gdzie wzrok małżonek nie sięga, a trunki smakują wybornie. A to znowu niepostrzeżenie, prezentując szykowne fryzury i „zrobione” paznokcie, choć przecież zakłady fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte były na siedem spustów.   

Jestem przekonany, że nie inaczej rzecz ma się dzisiaj w odniesieniu do tzw. sportu amatorskiego. Niedorzeczna jest już sama wykładnia prawna zakładająca, że 17-latek może trenować, bo jest młodzieżowcem, a jego dwa lata starszy kolega powinien siedzieć w domu, bo nie ma kontraktu zawodowego. W tym jednak miejscu ujawnia się jednak właśnie niepokorność. Pod rękę z nią idzie natomiast zdrowy rozsądek. Gdy więc dopytuję wszelkich trenerów o to, jak radzą sobie z obostrzeniami dla sportu amatorskiego, odpowiadają, że czekają cierpliwie na poluzowanie. A słowom tym towarzyszy często wyraz twarzy rodem z jednego z malarskich arcydzieł Leonarda da Vinci.  

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
STYX
STYX 02.02.2021, 18:46
Taki bajzel chyba jednak nie przeszkadza mieszkańcom Zamojszczyzny, skoro poparcie dla jego twórców wynosi około 70 procent.
żałosne
żałosne 30.01.2021, 10:51
pitolenie. Nagle wszyscy chcą trenować, grać. Gdzie byliście jak zamykano boiska obok ekonomika , zrobiono prking z boiska przy starym ogólniakuczy wybudowano blok na boisku za DH Hetman ? Wtedy was to nie obchodziło bo nikt nie grał i nie trenował. Zobaczcie sobie na obiekt na os. Orzszkowa obok poczty. Tam nawet na nawierzchni kortowej wyrastają rośliny (sic!). Nikt tam nawet kulawej nogi nie postawił. I gdzie są ci chcący TERAZ trenować ?
Kłamsta takie jak te, że istnieje KS Hetman

Pozostałe