Hrubieszów: Konkurs czy ustawka? (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.01.2021, 07:55
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Konkurs czy ustawka? (TYLKO W GAZECIE)
Marcin Zając, radny powiatu hrubieszowskiego, nie miał kontrkandydatów, którzy mogli mu zagrozić w konkursie na stanowisko referenta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Hrubieszowie. Jednym z wymogów postawionych kandydatom w tym konkursie było wykształcenie... politologiczne. Tylko radny Marcin Zając spełnił ten wymóg.

15 października ubiegłego roku dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy ogłosił konkurs na stanowisko referenta ds. rejestracji, ewidencji i świadczeń, analiz rynku pracy, aktywizacji, pośrednik pracy-stażysta. To stanowisko zwolniło się po przejściu na emeryturę dotychczasowej pracownicy. Jednym z głównych wymogów, jakie postawiono uczestnikom konkursu było wykształcenie wyższe: prawo, administracja, politologia. Tak się składa, że politologiem z wykształcenia jest radny powiatowy Marcin Zając. W 2011 r. ukończył Wyższą Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznych. Jego jedyna konkurentka w konkursie jest absolwentką studiów socjologicznych.

Więcej na ten temat wyłącznie w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (91)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wszyscy
Wszyscy 06.02.2021, 07:38
Widzą wszystko wiedzą i dalej to gów.o wybierają, to nie wina tych przekrętasów, oni robią swoje nepotyzmy, przekręty wszyscy ich znamy i wybieramy, czyli jesteśmy za tym by kradli stołkami się obdzielali, awansowali i po cichu liczymy,że i nam coś skapnie, taka utopia logiki.
zmartwiony...
zmartwiony... 02.02.2021, 10:51
O co chodzi z tym zatrudnieniem przez panią Burmistrz ojca? siostry? i kolegów z orkiestry męża?
hit
hit 02.02.2021, 16:46
a o co chodzi że boli głowa powiatowców że się ich czepiają za błędy popełniane codziennie ? macie problem bo oni juz pracowali zanim burmistrzowa była burmistrzem
Hit2
Hit2 05.02.2021, 15:37
Oj i tu się mylisz bo tam większość kadry wymienionej w mieście rodzina i przyjaciele na swoim
pol
pol 02.02.2021, 11:15
od zmartwienia głowa boli i lakscja
Jaki
Jaki 02.02.2021, 09:06
Konkurs kto ogłosił, gdzie było ogłoszenie, w konkursie startuje co najmniej 2 osoby. To był jawny nepotyzm,kumoterstwo i ustawka starosty Karpiuk.
Ostrzeżenie , Ahtung, Wniemanie !!!
Ostrzeżenie , Ahtung, Wniemanie !!! 01.02.2021, 19:07
Artykół przeznaczony dla świadomych widzów !!!!!!!!!!!
Awans
Awans 31.01.2021, 08:44
Na stołek przewodniczącego rady powiatu przez Jóżka to nagroda za złodziejstwa śmietniska w Strzyżowie, złodziejskie kopalnie piasku i oszustwa za środki unijne gdzie wyrok był winny ale niewinny przez tzw pseudo Wolne Sądy, wstyd na całą Polskę i UE. Przekaz dla młodych niech się uczą jak kradniesz to awansujesz. Brawo starosta Karpiuk każda decyzja przekręt i lans, kiedy odwołanie.
Luzik
Luzik 30.01.2021, 14:20
Akcja na temat urzędu miasta pani burmistrz i nie udolnej rady miasta oprócz jednego radnego wielki szacunek dla Pana Ryszarda Wiecha który jest przygotowany na sesję u nie potrzebuje tabletu żeby mówić prawdę i inf mieszkańców co ich czeka w najbliższym czasie jak jeszcze potrwają rządy tej władzy z taką radą to miasto będzie skończone. Że ludzie nie widzą co się dzieje i jakie będą konsekwencje przesunięcia kredytu na 2023 rok a drugi 2040. Ludzie zastanówcie się co to znaczy dla miasta i dla nas
glos
glos 02.02.2021, 16:54
Faktycznie luzik sytuacja wygląda następująco: w radzie miasta jest 15 radnych. 14 radnych to ludzie z wykształceniem (różnym) , z zawodem, pracujących aktualnie lub pracujących kiedyś, płacących w tym mieście podatki, wychowujących w tym mieście dzieci lub wnuki. i jest jeden radny Ryszard Wiech, pracą w żadnym zawodzie się nie sparał, ot rowerem pojeździć po mieście, obrazek namalować. Oj przepraszam tacę zebrać w kościele, a nie to kiedyś było, teraz to proboszcz w Mikołaju go już nie dopuszcza, ciekawe dlaczego. No i jaki fachowiec od wszystkiego który twierdzi że nic nie trzeba. Kononowicz i tyle
Jondir Prechorył
Jondir Prechorył 30.01.2021, 03:23
Łoj popiszu, popiszu i przestanu, a nasze arbuzy na stołkach zostanu i pocałujta nas w rzopu jakeśta nas wybrali nie pirwszy raz, to tyruz mordy w kubeł i klaskać na koniczynu, za głupki jesteta.Wici rozumici tera hahaha kmiotki.
kruca  fix
kruca fix 30.01.2021, 18:04
rzopu to po ruskiemu chyna a jak ma matke Krauz z domu to chyba w zad
Tragedia
Tragedia 30.01.2021, 15:19
Wybór Kuropatwy na stanowisko przewodniczącego rady powiatu to policzek wymierzony tym,którzy swego czasu ujawnili przekręty i nadużycia w starostwie i tym wszystkim, którzy z nadzieją oczekiwali na zmiany i wspierali te odważne osoby. Nie piszę tu o Tomaszu O.
Tak tak
Tak tak 30.01.2021, 09:23
O ktorych arbuzach piszesz bo pewnie nie o cukrowni, kowr Dolhibyczow,,krus, agencja i jescze wiele innych miejscach za publiczną kasę, zakazach nakazach i mandatach dla rolników
Tak
Tak 30.01.2021, 12:02
Arbuzy są jedne z wierzchu zielone PSL, a w środku czerwony ZSL, natury nie da się zmienić.
SLD
SLD 30.01.2021, 18:07
Pestka czerwona a skórka zielona . Kameleon w morde jeża
Dynia
Dynia 30.01.2021, 13:40
To co robią te twoje czerwone arbuzy , na tych stanowiskach, kto ich tam wsadził , konkursów nie było, jaka różnica między Psl , żadna, tylko koryto sie liczy,

Czytaj
Czytaj 31.01.2021, 08:34
Ze zrozumieniem to nie są moje arbuzy,a wyborców ja na komuchów nie głosowałem nigdy.
Kargul
Kargul 29.01.2021, 15:09
Ot i nastał koniec na samym początku w Powiecie.Kabarety pozamykane,nic nie szkodzi oglądaj sesję.
Myśliwy
Myśliwy 29.01.2021, 13:49
Niektórzy nie mają kręgosłupa moralnego!
obserwator
obserwator 29.01.2021, 13:45
Hrubieszowscy radni nie mają swojego zdania, głosują jak im każą ,pokazali to na ostatniej sesji głosując za rozłożeniem spłaty kredytu do 2040 roku. Ciekawe ile do tego czasu narośnie odsetek i kto będzie je spłacał?
czytelnik
czytelnik 29.01.2021, 13:32
Czy wszyscy radni biorą udział w komisjach i analizują te materiały, czy tylko nieliczni ? Czy w chociaż w jednej sprawie sprzeciwili się rządzącym?
Mafia   idiotyczno-ideologiczna
Mafia idiotyczno-ideologiczna 28.01.2021, 20:08
Ludzie żeby skutecznie o tym napisać trzeba mieć dowody na przekręty a o tym wiedzą tylko ludzie o podwyższonym stopniu zaufania i wtajemniczenia, Czyli nic nie wycieknie po za lokalną klike. Samo zatrudnienie sie komunistycznych elit hahahah. Nie jednego wymienie z imienia i nazwiska co przeszedł transformacje polityczno-ideologiczną od PZPR do .... właśnie w czym oni teraz są. Ważne ze do koryta sie dostali i dzieci ustawili hahahhaha. Pociesze was za miliony lat i tak wszyscy w proch kosmiczny sie zamienią jak będzie zanikał nasz układ słoneczny.
obserwator
obserwator 28.01.2021, 19:42
Trójka! o czym Ty piszesz?
To właśnie R.W. zawsze jest przygotowany do każdej sesji( inni radni nawet materiałów nie mają na stolikach) zabiera głos, zadaje trudne i niewygodne dla niektórych pytania. To dlatego urządzono na grudniowej sesji na R.W,, lincz." To nie on zrobił z sesji kabaret . Ta Pani na tej sesji przeszła samą siebie i to ona powinna zejść ze sceny.
materiały
materiały 29.01.2021, 09:11
Radni przede wszystkim analizują materiały na komisjach, bo po to one są powołane, a pan Rysio kabaret zostawia na sesję bo to lans przy kamerze.
Materiały na sesję radni mają w wersji elektronicznej bo korzystają z tabletów, ale Pan Rysio nie umi i korzysta z papiru
mieszkaniec
mieszkaniec 29.01.2021, 17:00
Jeden niewygodny. Poczytaj ustawę o samorządach. Ma ten radny prawo zabierać głos. Jeżeli szukacie powiązań z komuną to sprawdzajcie wszystkich, w tym: ojców, matki i dziadków. Wiele powiązań. Nie jestem związany z żadną opcją w mieście i powiecie. Jak władze i radni dobrze działają to popieram. Jak radny chce się wypowiedzieć, też ma do tego prawo. Taka jest demokracja. Przyklaskiwacze nie są nam potrzebni, tylko osoby, które dbają o miasto i powiat, jak o dobro wspólne.
Wincent
Wincent 28.01.2021, 18:38
Dlaczego nikt nie napisze , co się dzieje w Urzędzie Miasta i podległych jednostkach!.
Kto pozatrudniał swoją rodzinę: ojca, brata ciotecznego, siostrę rodzona, kolesiów męża z orkiestry. itp.,a w ogłoszeniach o wynikach konkursów o naborach pracowników nawet nie podaje się kontrkandydatów, chociaż ustawa o pracownikach samorządowych to nakazuje.
Panie redaktorze może najwyższy czas tym się zając.
HRUBIESZOWIAK
HRUBIESZOWIAK 30.01.2021, 18:15
W Bajce to Bolek po 100 milionów każdemu dawał a teraz siedzi obstawiony przez UOP czy tam teraz SOP czy inne UB ale wiadono. Takich to nigdy nie posądzą. Szeregowy policjant za represję bedzie odpowiadał jak za cały system hahahaha. Ciekawe ze IPN obecnych a byłych urzędów SB nie pokazuje jako miejsca represji komunistycznych. Pokażą to pewnie jak przeniosą Policje zeby sie nie kojażyło. Taka to ściema narodowa hahahahah. U mnie w mieście to pajace już wymyslają niewiadomo co a budynku MO/SB z lat 70-tych i obecnej Policji nie pokazuja w ipn
bingo
bingo 29.01.2021, 11:33
oj, a miało byc tak jak w bajce
obserwator
obserwator 28.01.2021, 16:43
Jak oglądam transmisje z sesji Rady Miasta to mam wrażenie, że radni nie mają pojęcia o czym się mówi, nie są przygotowani .
mam dosyć cwaniactwa
mam dosyć cwaniactwa 30.01.2021, 00:12
najlepsi są ci zwodowcy co to załapuja się co wybory na kolejna kadencje do rady, ani za nimi ani przed nimi, pozytek zerowy
Trójka
Trójka 28.01.2021, 18:40
Zgadza się radny RW odtwarza ciągle ten sam tekst z butki suflerów...czas ze sceny zejść
Facebog
Facebog 27.01.2021, 20:17
Ale lans władzy na Facebooku jest!!!Przy biureczku z kubeczkiem to w kasku budowlanym i myślenie gdzie jeszcze jest wolne miejsce w którymś z urzędów aby znajomych wcisnąć na kierownika, dyrektor jak to jeb... To Sasin nie pomoże!!!!
Zuckermaan
Zuckermaan 28.01.2021, 20:23
Facebook czy ZuckerBook
sługus CBŚ
sługus CBŚ 27.01.2021, 15:29
Misio i żeby z ojca na syna posady przechodziły a ojciec wycofuje sie jako bibliotekarz chociaż niewiele sie zna na literarurze a bardziej na litrówkach. O czym ty piszesz? Weż awiomarin bo taką jazde co masz to sie pos....asz
Misio
Misio 27.01.2021, 14:47
CBŚ sługusie nie wiadomo czyj. Żonie współczuję takiego męża i toku myślenia. Lepiej żeby był port niż nic w mieście i zadłużenie miasta kolosalne. I brak perspektyw dla ludzi. Przez okres rządów pani burmistrz miasto nie ma nic. Ludzie tego nie widzą. Oglądaj sesję 28 z rady miasta to może coś ci się rozjaśni. CBŚ to trzeba tam wysłać. To dopiero mieli by co robić
anty Misio
anty Misio 27.01.2021, 15:34
A co ma masto do starostwa czy Urzędu gminy bo ostatnio tam chyba to nazwisko sie przewijało ? PUP podlega pod starostwo chyba człowieczku niedouczony. Tam wiadomo co sie dzieje !!!!!
Hrubieszowiak  na  .........
Hrubieszowiak na ......... 27.01.2021, 12:31
Pamiętam akcje PUP sprzed lat, jak JW 4055 chciało zatrudnić pracownika na cywilny etat, a oferta, żeby była finansowana, musiała przejść przez ten urząd. Pracownik oczywiście już był wybrany. Zgłaszałem wtedy skargę do MON. Jak to bywało w III RP, nikogo to nie interesowało. Etat objął Emeryt z jednostki. I po co takie szopki. Wiele jest takich firm, że przychodzą do PUP, zgłaszają ofertę, ale mają już pracowników. PUP działa, zgłaszający ma dofinansowanie na pracownika i tak to działa. Po co taki urząd jak tylko zatrudnia i wspomaga kombinatorów? Jak widzicie, nie działa to tylko w jednym kręgu.
Hrubieszowiak  na  bezrobociu
Hrubieszowiak na bezrobociu 27.01.2021, 12:06
Ściema i samozatrudnienie. Gdzie ogólnie były informacje na temat, że PUP poszukuje pracownika? Na wewnętrznej tablicy ogłoszeń jat tam od roku nie można wchodzić ? Ukończyłem UMCS, jestem zarejestrowany kilka lat w urzędzie, a ostatnio referent zaproponował mi staż na pomocnika w lodziarni. Ciekawe gdzie pan politologie kończył w Chełmie ??? Każdy urząd zatrudnia ze stażem a staż nie osiągalny, na jaki by nie było etat. Mafia rodzinno-towarzyska rządzi miastem i tyle !!!!!!!!!!!

Pozostałe