Krasnobród: Przepadł nagrobek matki powstańca (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.01.2021, 07:18
  • Bogdan Nowak
Krasnobród: Przepadł nagrobek matki powstańca (TYLKO W GAZECIE) Tak nagrobek Marciejany Paszkiewicz wyglądał jeszcze we wrześniu ub. roku. Teraz już nie istnieje.
Obchodzimy rocznicę styczniowego zrywu niepodległościowego, a w Krasnobrodzie...

Kamienny nagrobek z 1858 roku był jednym z najstarszych zabytków na cmentarzu w Krasnobrodzie. Ustawiono go na grobie Marciejany Paszkiewicz z domu Popławskiej, matki Józefa Paszkiewicza, naczelnika cywilnego powiatu podczas powstania styczniowego. Już go nie ma.

Dlaczego tak się stało? Przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pomóc
pomóc 02.02.2021, 15:15
Krasnal, nie pal g...a. Przypomnij sobie kto i od kiedy unika sprawiedliwości.
Krasnobrod
Krasnobrod 26.01.2021, 17:43
Nakazali pracownikowi sciemniac, ze nagrobek pekł sam z siebie i zamiecione. Faktycznie czekali na smierc starego proboszcza, zeby odzyskana ziemie sprzedac pod nowe groby. Kult maryjny, kult pieniadza i wplywy nieformalnych ukladow.
Krasnal
Krasnal 26.01.2021, 08:37
Biznes kleru i hien cmentarnych jest więcej wart niż lokalny patriotyzm . Polska w wydaniu Katolicko -PiSowskim działa całą bezwzględnością .Winni nie poniosą kary tak to jest w Krasnobrodzie .

Pozostałe