Na układy nie ma rady? (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.01.2021, 07:00
  • Wioletta Dudek
Na układy nie ma rady? (TYLKO W GAZECIE) Zdaniem naszego rozmówcy ten, kto skłusował łosia (rozmówca używał słowa „myśliwy”), aby zatrzeć ślady, wyciął miejsce postrzału.
Według Państwowej Straży Łowieckiej z Lublina łoś znaleziony we wsi Korhynie nie padł ofiarą kłusowników. Część myśliwych uważa, że było inaczej. Na znak protestu strażnik Koła Łowieckiego "Bażant" zrezygnował z funkcji. Łowczy koła wszystkie zarzuty odpiera i przekonuje, że w tej sprawie ktoś strzela pustymi nabojami.

Na martwego łosia w Korhyniach 30 listopada ub. r. natknęli się spacerowicze. Powiedzieli o tym znajomemu myśliwemu. Ten uznał, że łoś został zabity przez kłusownika, który potem dla zatarcia śladów wyciął miejsce postrzału, aby nie znaleziono tam pocisku. Sprawę opisaliśmy na łamach „Kroniki Tygodnia”. Państwowa Straż Łowiecka z Lublina po oględzinach łosia, uznała, że nie ma dowodów, że zwierzę zabili kłusownicy.

Nie zgadza się z tym nasz inny rozmówca. Myśliwy z Koła Łowieckiego "Bażant". Chce jednak pozostać anonimowy. Nadaliśmy mu imię Jan.

Szczegóły poznasz czytając papierowe i e-wydanie Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania
Ania 04.02.2021, 17:55
Kłusownicy w zielonych ubrankach a nie myśliwi gdzie tym dzisiejszym prostakom, przebierańcom do myśliwych ..tylko ostatnie miesiące zastrzelony chłopiec w sadzie zastrzelony koń arabski krowa itd kto temu bydłu daje broń!? o braku szacunku do przyrody nawet nie wspomnę

Pozostałe