Policja bez dotacji. Bo dawali rolnikom mandaty (TYLKO W GAZECIE)

  • 26.01.2021, 06:38
  • Mariusz Parol
Policja bez dotacji. Bo dawali rolnikom mandaty (TYLKO W GAZECIE) Radny Piotr Jarczak: Na około stu pokojowo protestujących plantatorów buraków przypadło blisko 80 policjantów. A prawie wszystkich rolników ukarano mandatami.
W tym roku gmina Mircze nie przekaże dotacji celowej dla policji. To z powodu mandatów, jakimi policjanci ukarali niemal wszystkich rolników podczas protestu przed Cukrownią "Werbkowice". Tyszowce także zrezygnowały z dotacji dla policji.

Pod koniec grudnia zeszłego roku radny gminy Mircze Piotr Jarczak złożył wniosek, aby w tym roku gmina odstąpiła od przyznania pomocy finansowej policji. Od kilku lat tamtejsi samorządowcy co roku wspierali działalność Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, przyznając dotację w wysokości 3 tys. zł. W tym roku radni jej nie przyznali. Na wiosek radnego Piotra Jarczaka zaplanowane w prowizorium budżetowym 3 tys. zł przeniesiono na pokrycie wydatków związanych z gospodarką odpadami komunalnymi w gminie.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Sięgnij po papierowe lub e-wydanie Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A miało być tak pięknie
A miało być tak pięknie 01.02.2021, 23:35
Pięć lat temu Szydło mówiła że nie będzie rząd wyprowadzał policji przeciwko protestującym , i co teraz leją swoich , i kto wezwał policję do cukrowni , rolnicy powinni poznac prawde
Ciesz
Ciesz 06.02.2021, 08:11
Się że to nie Kopacza i ZSL, bo by do was strzelali jak do górników.
Myśl człowieku
Myśl człowieku 06.02.2021, 18:33
Dalej niczego nie rozumiesz, rozum dziecka , bo oni tak ,to my tak, miał być inny standart władzy , a co jest to samo co za komuny , guzik mnie obchodzi co Kopacz ,na nią nie głosowałem, głosowałem na tych , co teraz rozwalają wieś, bo chciałem zmian, no i mam te zmiany ,z cholery na tyfus
Parobek   dla  bezpieki  i  szlachty
Parobek dla bezpieki i szlachty 01.02.2021, 19:22
I tak tyle zarabiają, na biednych nie trafiło. Od lat służby opresji i bezpieki są dobrze finansowane i zabezpieczone prawnie. Lepiej mają tylko sedziowie i prokuratura. Do teraz pewnie w Szwecji nie tykalny sędzia stalinowski brat polskiego opozycjionisty hahaha Szechter bierze emeryture z Polski, Ale to wszystko ściema. Obstawiają sie bezpieką ludzie którzy z narodu najwiecej doją, tak jak szlachta wojami w średniowieczu.
radek
radek 08.02.2021, 16:37
Przecież większość z nich, co służy, ze wsi pochodzi. Miejcie pretensje do swoich dzieci, braci, kuzynów, szwagrów.
proletariat
proletariat 30.01.2021, 17:12
PiS ma chłopa w du..pie .Zagłosował to niech buli na ich armię urzędników . kościół , prezesów firm państwowych i policję . Masz ciemny chłopie czego chciałeś .Pała ,torba i płać i płacz nad swoim durnym losem a pan i pleban żyją w luksusie twoim kosztem .
Ideolog socjalizmu
Ideolog socjalizmu 01.02.2021, 19:25
Wy proletariusze już pokazaliście jak ośmiorniczki jecie u Sowy. Zebyście intelektualną wartość stanowili ale to typowa bolszewia co żeruje na prostym ludzie. Ploretariuszu > piniendzy ni ma i nie budiet hahahah
burak
burak 01.02.2021, 20:36
bolszewia co żeruje na prostym ludzie, to raczej obecne, czasy, i wieś wam tego nie zapomni
jak
jak 01.02.2021, 19:54
Typowy pisuarowski troll
Witam
Witam 02.02.2021, 07:14
Typowego ZSLowskiego trola
Jak
Jak 30.01.2021, 12:16
Samorządy przeistaczają się w mafię Sycylijską, jak wy nas mandatami to my was apanażami i zobaczymy na czyim postronku będziecie chodzić.BRAWO gratulacje za bezstronność.
Ano tak
Ano tak 30.01.2021, 15:19
Wykorzystywanie policjantów do celów politycznych ,to według ciebie co,
rolnik
rolnik 30.01.2021, 11:15
Zaczyna powoli się coś zmieniać, samorządowcy zaczynają dostrzegać problemy rolników, apel rady powiatu w Hrubieszowie w sprawie piątki Kaczyńskiego, rada w Tyszowcach i Mirczu ,wycofała dofinansowanie dla policji, tylko czemu jest tak mało radnych, którzy mają coś do powiedzenia, przecież na wsi nie ma już produkcji świń, weszły takie obostrzenia, że rolnicy zrezygnowali z dalszej hodowli, Jak się znajdzie jedną krowę na wsi to cud , uprawa buraka cukrowego stała się nie opłacalna, żeby młody rolnik mógł kupić ziemię musi prosić dyrektora KOWR o zgodę i wiele innych spraw związanych z rolnictwem, które narosły w ciągu ostatnich pięciu lat i kto na to pozwolił, a no politycy i polityka, ale zmiany powinny się zacząć od małych ojczyzn, jakim są gminy, tutaj radni , są najbliżej rolnictwa i powinni reagować ,na głupie decyzję rządu, jak brak jest protestów samorządowców to znaczy ,że jest dobrze, branie samej diety to za mało, aby zmieniać problemy rolników, słuchając transmisje z sesji rad to, co radni mogą zaproponować to podwyżka podatku i opłaty za śmieci , no radni w Tyszowcach dyskutowali o opłacalności buraka cukrowego i za to im wielki szacunek a pozostali co, przecież większość z was jest rolnikami
zcegielnia
zcegielnia 29.01.2021, 18:59
To gdzie się podziała RSP Smoligów? -sprywatyzowana? Czy rozkradziona?
Do tłuka
Do tłuka 30.01.2021, 09:31
Z tego co wiem ,jest caly czas i ma sie dobrze, a złodziej całe życie widzi w drugim złodzieja ,rada podieła słuszną decyzję odnośnie dotacji i twoje prywatne wycieczki niczego nie zmienią ale czego po pisowcu można sie spodziewac
Rozczarowany
Rozczarowany 29.01.2021, 10:03
Brawo WY . Nie idźcie tą drogą PANOWIE z PiS. A co zrobią Werbkowice?
Odczarowany
Odczarowany 30.01.2021, 12:19
ZSL brawo WY, nie idźcie ta drogą PANOWIE z PSL. A co zrobią z arbuzami?
Rysopis
Rysopis 27.01.2021, 19:27
Prośba do redakcji Kroniki Tygodnia aby uzyskala informację kto wnioskował o takie siły policji , ile było obecnych policjantów, ile samochodów policyjnych, oraz ile to kosztowało , ile wystawionych mandatów na miejscu i ile wystawionych w innym terminie ,wzywając plantatorów na przesłuchania
pisek policmajster
pisek policmajster 27.01.2021, 17:57
Policja PISOWSKA działa na polecenie Jarosława K. Chłop mądry po szkodzie tak było jest i będzie AMEN .
TO
TO 30.01.2021, 12:21
5 lat temu była POlicja ZSLowska, ale jaja.
Co
Co 30.01.2021, 13:25
I dlatego głosowałem na pis , i to byl najwiekszy mój błąd ,bo są dwa razy gorsi
uks
uks 27.01.2021, 14:30
Najważniejsza decyzja radnych z poparciem inicjatywy przez wójta w kadencji bo Jarczak zapłacił 100 czy 50 zł mandatu !. Gdzie my żyjemy?
proste
proste 27.01.2021, 17:32
Umiesz czytać ze zrozumieniem, gdzie tam jest napisane, że radny dostał mandat, nigdzie, na wniosek rolników została podjęta taka inicjatywa, ma ona dać sygnał, że rolnicy mają jakiś wpływ na działania władz, a nie są tylko od płacenia podatków i karania, za byle co, i masz racje, gdzie my teraz żyjemy, jak wobec plantatorów ściąga się bataliony policji, pytanie na czyj wniosek i ile to kosztowało podatników .
dobrze
dobrze 27.01.2021, 14:41
Bardzo dobrze radni zdecydowali. Pamiętam strajk policjantów. Dostali podwyżki. Pamięta chodzący po Hrubieszowie z błyskawicą , w tym przewodniczącego powiatu oraz zbiegowisko innych "zacnych" z Hrubieszowa. Film i zdjęcia dostępne. Ile osób dostało mandaty?
Gość
Gość 27.01.2021, 13:46
Bardzo dobra decyzja, i nie ważne czy jest to 3 tys czy 300 tys, liczy się że radni odważyli się na publiczny sprzeciw wobec takich działań, liczy się przekaz jaki za tym idzie. Co do Policji, uważam że nie należy krytykować funkcjonariuszy wystawiających mandaty tylko ich przełożonych. Bo wytyczne ewidentnie przyszły z "góry".
ppp
ppp 27.01.2021, 13:20
Najlepiej skłócić wszystkich?
OKO
OKO 26.01.2021, 20:04
To niech się teraz modlą, że ich nikt nie okradł, nikt nie napadł i nie oszukał!!! Do kogo pójdą szukać pomocy???
Don Pablo
Don Pablo 26.01.2021, 21:50
Nie Twoja sprawa martw się lepiej o siebie i dalej na pis głosuj
Tyszowianin
Tyszowianin 26.01.2021, 19:23
Policjanci mieli odmówić wykonania obowiązków służbowych i stracić pracę by biedacy, którzy przyjechali ciągnikami za pół miliona mogli łamać prawo.
jak
jak 01.02.2021, 19:57
Jestem sobie pisuarek myśli za mnie zawsze Jarek ....
Stary
Stary 27.01.2021, 08:09
Tylko te ciągniki za pół miliona nie są ich tylko banku
Jak nie wiesz to nie pisz durnot
Tolek
Tolek 01.02.2021, 10:42
Jak cie nie stać to nie kupuj - mnie nie stać na samochód za 20 tys. to jeżdzę za 6.
Są ciągniki używane za 20-30 tys. a nie za 300...
Ale rolnik na zagoidzie równy wojewodzie - też się w d... powywracało widzę poniektórym...
Rolnik
Rolnik 01.02.2021, 15:11
Jaka wiedza taka placa, jak nie masz samochodu to pojedziesz autobusem , jak nie masz traktora, to czym w pole, ciagnik za 20tys to dwa koła tyle kosztują ,ale jak w głowie sieczka , to co mogłes sklecić innego , trochę obycia i wiedzy na temat rolnictwa to byś wiedział ze rolnicy korzystają z modernizacji, a tam można nabyć maszyny tylko nowe.
Zzzz
Zzzz 26.01.2021, 21:07
Policjanci też swego czasu protestowali, i jakoś ich kara nie spotkała, ale widac są równi i równiejsi
magha
magha 26.01.2021, 19:21
gdzie 100 ton złota
Rolnik
Rolnik 26.01.2021, 18:06
Straszne obórzenie za 3 tysiące a gdzie miliony za respiratory i nie odbyte wybory
abc
abc 26.01.2021, 15:18
Nadzwyczajna promocja gm. Mircze.......Brawo...
somsiad
somsiad 26.01.2021, 15:03
Czy to prawda, że ten protestujący radny przez kilka lat nie płacił podatku do gminy za ponad 10 ha? Bo ja nie wierzę w to...
kaśka
kaśka 26.01.2021, 13:30
Wybitny radny, aż 3 tysiące dzięki jego aktywności i zaradności trafi nie do posterunkowych na paliwo do radiowozów tylko na śmieci! Geniusz .
zewsi
zewsi 26.01.2021, 11:11
Jarczak nie ze wsi, on ze spółdzielni
Z buta