Edukacja: Porozumienie o współpracy UPZ i ZS nr 2

  • 22.01.2021, 14:37
  • Materiał nadesłany
Edukacja: Porozumienie o współpracy UPZ i ZS nr 2 Fot. UPZ Podpisanie porozumienia między UPZ a ZS nr 2 odbyło się 22 stycznia w rektoracie Uczelni Państwowej w Zamościu.
Uczelnia Państwowa w Zamościu objęła patronatem klasę kształcącą w zawodzie technik mechanik w Zespole Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie. To tylko jeden z elementów porozumienia, jakie uczelnia zawarła ze szkołą.

Umowa o współpracy daje szkole nie tylko prestiż, ale przede wszystkim sporo praktycznych korzyści. Dzięki porozumieniu, uczniowie ze Szczebrzeszyna kształcący się w zawodzie technik mechanik będą mieli możliwość poznania urządzeń i maszyn, na jakich kształcą się studenci kierunku mechanika i budowa maszyn UPZ. Zaplanowano również przeprowadzenie cyklu zajęć z nauk technicznych i informatyki dla młodzieży.

- Nasza uczelnia w każdym miejscu i każdym czasie realizuje swoją misję, jaką jest kształcenie młodzieży i zatrzymanie jej tutaj, w regionie, który młodych i wykształconych ludzi bardzo potrzebuje. Myślę, że takie inicjatywy, jak ta dzisiaj podpisana, dają szansę młodzieży na rozwój, na postrzeganie swojej małej ojczyzny, jako szansy na lepszą przyszłość  - mówi dr hab. Andrzej Samborski, rektor Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

- Dla Zespołu Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie jest to bardzo ważna chwila. Łączymy wielkie nadzieje związane ze współpracą z tak prężnie rozwijającą się Uczelnią naszego regionu. Ważne jest aby szczególnie teraz, gdy przed oświatą stoją bardzo wielkie wyzwania i trudności umieć zbudować lokalną koalicję, żeby powstał ten efekt synergii  - ocenia Małgorzata Piłat, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im.  dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie.

Dzięki porozumieniu, dla uczniów ZS nr 2 w Szczebrzeszynie otwierają się możliwości udziału w wybranych wykładach na uczelni, konferencjach i sympozjach organizowanych przez Uczelnię oraz imprezach organizowanych przez UPZ dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie będą mieli też możliwość zgłębiać nowości techniczne i mechaniczne dzięki współpracy z funkcjonującymi w Instytucie Techniczno-Informatycznym UPZ studenckimi kołami naukowymi.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe