Zamojska drogówka w akcji. 100 wykroczeń na dzień

  • 20.01.2021, 11:09
  • ak
Zamojska drogówka w akcji. 100 wykroczeń na dzień Fot. policja.pl
Dwa dni trwała akcja "Prędkość" zorganizowana przez policjantów zamojskiej drogówki. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili ponad 200 wykroczeń popełnianych przez kierowców.

Policjanci mieli pełne ręce roboty, bo w niedzielę i poniedziałek (17-18 stycznia) skontrolowali prawie 250 kierowców, spośród których przeszło 230 popełniło wykroczenia, a 210 przekroczyło dopuszczalną prędkość. Trzy osoby zapisały się szczególnie w policyjnych statystykach, bo w terenie zabudowanym jechały z prędkością ponad 100 km/h. Niechlubną rekordzistką była 26-latka z Zamościa, która w niedzielę w Łabuniach jechała BMW z prędkością 127 km/h.

Takie przypadki nie należą niestety do rzadkości.

– Od początku roku policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili już ponad 860 kierujących, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości, w tym ponad 260 kierowców zbyt szybko jechało w rejonie przejść dla pieszych stwarzając zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu, którzy w każdej chwili mogli pojawić się na pasach – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Wśród tych wszystkich "miłośników szybkiej jazdy" było 19, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe