Gm. Stary Zamość: Dom płonął jak pochodnia. Zginął człowiek

  • 19.01.2021, 10:42
  • ak
Gm. Stary Zamość: Dom płonął jak pochodnia. Zginął człowiek Fot. bryg. Andrzej Knap
Drewniany dom spłonął doszczętnie. Nie udało się uratować mieszkającego w nim 67-letniego mężczyzny. Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałek, 18 stycznia w miejscowości Krasne w gm. Stare Zamość.

Do pożaru doszło wczesnym popołudniem, ok. godz. 13. Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy z miejscowej OSP Krasne, którzy mieli naprawdę blisko.

Sytuacja jaką zastali była bardzo trudna: płomienie z dwóch pomieszczeń wydobywały się przez okna, drzwi, a także przez ściany szczytowe, . Palił się także cały dach pokryty eternitem.

W całej miejscowości zdalnie wyłączono zasilanie elektryczne. Strażacy zaczęli gasić dom, ale ogień był tak potężny, że trudno im było wejść do środka. Mogli to zrobić dopiero po jakimś czasie. Zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, z wykorzystaniem kamery termowizyjnej odnaleźli w jednym z pomieszczeń zwęglone ciało mężczyzny, 67-letniego właściciela domu.

– Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Pracował tam także biegły z zakresu pożarnictwa. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

– Spaleniu uległy dwa pomieszczenia wraz z wyposażeniem oraz dach budynku. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia, mogło być zaprószenie ognia przez właściciela budynku. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł. Utrudnieniem w działaniach były: śliska nawierzchnia oraz niska temperatura – relacjonuje mł. brygadier Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

W działaniach trwających prawie 5 godzin wzięło udział łącznie 6 zastępów gaśniczych z OSP Krasne, Wierzba, Stary Zamość oraz JRG Zamość.

Przypomnijmy, że na początku miesiąca do podobnej tragedii doszło w Kalinowicach. W pożarze domu zginął 75-letni mężczyzna. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe