Krasnobród: Powstaje dom dla 50 pielgrzymów

  • 23.01.2021, 14:30
  • bn
Krasnobród: Powstaje dom dla 50 pielgrzymów
Trwa budowa Domu Pielgrzyma w Krasnobrodzie na bazie dawnego budynku Urzędu Gminy. Wzmocniono ściany i fundamenty, przebudowano poddasze, które teraz będzie pełnić funkcje użytkowe.

Remont "starej gminy" (budynek przekazano parafii) obejmuje przebudowę i termomodernizację wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku administracyjnego na budynek zamieszkania zbiorowego z usługami. Roboty są zaawansowane. Gmach spięto wieńcem, aby wzmocnić jego kamienne mury oraz wylano nowy strop. Wykonano nowe instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania. Wstawiono drzwi i okna.

Na parterze powstającego "Domu Pielgrzyma" goście będą mieli do dyspozycji dwie sale, kuchnię i toalety. Na poddaszu znajdzie się kilka pokoi z łazienkami i aneksami kuchennymi. W sumie schronienie będzie mogło znaleźć ok. 50 pielgrzymów.

Zaplanowane prace miały zakończyć się jeszcze w listopadzie 2020 r., ale wygląda na to, iż muszą się przedłużyć przynajmniej o kilka miesięcy. Jak informuje ks. Eugeniusz Derdziuk, proboszcz parafii NNMP w Krasnobrodzie część pracowników oraz podwykonawców chorowało na koronawirusa lub przebywało na kwarantannie. To znacznie opóźniło roboty.

Prace pochłoną ponad 1 mln 437 tys. zł z czego dotacja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stanowi ponad 1 mln 293 tys. zł (reszta to wkład własny parafii). W tym roku roboty powinny zostać zakończone.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dgggg
dgggg 24.01.2021, 00:17
A kto wyciął drzewa i dlaczego?

Pozostałe