Gm. Potok Górny: Gdzie ta bieda? (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.01.2021, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Potok Górny: Gdzie ta bieda? (TYLKO W GAZECIE)
Statystycznie najbiedniejsza gmina w Polsce zakończyła zeszły rok bez długów!

Choć Potok Górny jest najbiedniejszą gminą w Polsce, to ani władze samorządowe, ani mieszkańcy nie popadają w kompleksy. – Czynimy starania, żeby przyciągnąć jakiegoś inwestora, to wtedy sytuacja się poprawi – mówi wójt potockiej gminy. Gmina na inwestycje przeznaczy 12 mln zł.

W zestawieniach Ministerstwa Finansów, które co roku publikuje wskaźniki dochodów podatkowych w samorządach w przeliczeniu na jednego mieszkańca, gm. Potok Górny jest w „ogonie” od wielu lat. Nie inaczej było w ostatnim zestawieniu – za 2019 r. Najbogatszą gminą okazał się znowu Kleszczów w województwie łódzkim, gdzie wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca wyniósł prawie ponad 29,8 tys. zł, a najuboższą – Potok Górny, gdzie na jednego mieszkańca przypada 485 zł z wpływów podatkowych.

Cały artykuł na ten temat przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe