Gm. Dołhobyczów: Stary hotel grozi zawaleniem (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.01.2021, 08:06
  • par
Gm. Dołhobyczów: Stary hotel grozi zawaleniem (TYLKO W GAZECIE)
Właściciel zdewastowanego budynku po byłym hotelu pracowniczym w Przewodowie ogrodził teren wokół ruiny. Zawieszono tablice zakazujące wstępu i ostrzegające, że budynek grozi zawaleniem. Stało się to po interwencji radnego powiatowego Zdzisława Kosakowskiego i naszej publikacji w "Kronice Tygodnia".

O zdewastowanym budynku po byłym hotelu pracowniczym w centrum Przewodowa (gm. Dołhobyczów) pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" w październiku ub. roku, w tekście pt. "Ruina to nie temat dla starosty". Radny powiatowy Zdzisław Kosakowski sugerował staroście hrubieszowskiemu, że trzeba tematem zainteresować powiatowy nadzór budowlany, bo budynek zagraża ludziom.

 – Kłopoty z nadaniem właściwego biegu tej prostej sprawie trwały kilka miesięcy. Ale na początku grudnia zeszłego roku powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Hrubieszowie zawiadomił mnie, że zostało wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne, dotyczące stanu technicznego nieużytkowanego budynku administracyjno-socjalnego z częścią hotelową w Przewodowie. Potem sprawa nabrała niezwykłego przyśpieszenia. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zostałem poinformowany telefonicznie przez mieszkańców Przewodowa, że właściciel obiektu zabezpieczył kratami wejścia do zdewastowanego budynku, a teren wokół niego ogrodził siatką i oznaczył tablicami ostrzegawczymi. Zabraniają one wstępu na teren posesji osobom nieuprawnionym, a także informują, że budynek grozi zawaleniem. Zdewastowany budynek przynajmniej został zabezpieczony tak, aby nikomu nie zagrażał – podkreśla Kosakowski.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Znawca
Znawca 04.02.2021, 12:41
On w pod koniec lat 90 został dopiero zamknięty , w 90 roku doszło tam do wybuchu bojlera który spowodował zniszczenie stołówki , Hotel jeszcze pracował potem kilka lat
Miejscowy
Miejscowy 24.01.2021, 08:44
Paranoja urzędowa ,kto odpowie jak dojdzie do katastrofy ? Państwowe instytucje nigdy nic nie wiedzą a jak wiedzą to nic nie robią . A może sam się zawali i po sprawie . Za co płacimy urzędasom kasę ?
bolo
bolo 25.01.2021, 22:08
a co w tym budynku było w 2000 roku?
Miejscowy
Miejscowy 27.01.2021, 06:34
Wtedy już około 10 lat Hotel stał wyłączony
tut
tut 30.01.2021, 00:17
to nie mógł ówczesny powiat zagospodarować tego obieku?

Pozostałe