Gatunek wymierający - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 24.01.2021, 06:06
  • Tomasz Tomczewski
Gatunek wymierający - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Zwykło się mówić, że nie ma ludzi niezastąpionych. Być może, ale ja takiej pewności wcale nie posiadam. Lata obserwacji działań klubów sportowych skłaniają mnie nawet ku tezie, że co najmniej kilka takich osób miałem okazję i przyjemność poznać.

Choć nie wrzucają na FB z treningów dzieciaków, to zawsze na nich są, dostrzegając to, co umyka innym. Choć w portalach społecznościowych nie cytują mędrców, to potrafią postawić trafną diagnozę wszelkich patologii. Choć nie afiszują się ze swoją dobroczynnością, to każdemu z nas warto by przeszczepić ich serce...  

Skrzywdziłbym wiele z tych osób, gdybym wymienił w tym felietonie nazwiska. Bo moja lista na pewno byłaby niepełna. Mało tego, z pewnością musiałbym umieścić na niej również tych wszystkich, których już między nami nie ma. A którzy potwierdzili tylko swoim życiem, że niezwykle trudno jest ich zastąpić…

Myślę sobie, że każdy oddany kibic piłki nożnej, ręcznej, łucznictwa albo karate zna takie osoby. Jestem też pewien, że każda mądra władza powinna takie osoby cenić i szanować. Choćby dlatego, że jest to niestety gatunek na wymarciu.   

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe