Rywalom pokazują plecy

  • 22.01.2021, 06:06
  • tomt
Rywalom pokazują plecy Fot. W. Kołcun Na tomaszowską ekipę nie ma mocnych!
Grupa Oscar Tomaszów Lub. przyzwyczaiła już kibiców, że w rankingu klubów narciarskich dzierży niepodzielnie palmę pierwszeństwa! Nie inaczej rzecz ma się w bieżącym sezonie.

Po czterech seriach zawodów w ramach Pucharu Grupy Azoty w klasyfikacji Polskiego Związku Narciarskiego tomaszowski klub ma już na koncie 2147 pkt. i o 624 pkt. wyprzedza NKS Trójwieś Beskidzka. Na trzecim miejscu plasuje się UKS Regle Kościelisko – 1478 pkt. Warto zauważyć, że Grupa Oscar od jedenastu lat jest niepokonana w tej klasyfikacji i wiele wskazuje na to, że i w tegorocznym sezonie będzie podobnie.

 Tomaszowscy narciarze okupują również czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach.

 – W klasyfikacjach generalnych po czterech startach w pierwszych nagradzanych trójkach mamy czterech zawodników. W  juniorach na drugim miejscu jest Michał Gumieniak, w  juniorach młodszych na trzecim Emil Koper, w  młodzikach drugie miejsce zajmuje Szymon Bełz, a trzecie Bartosz Kita. W chłopcach drugi jest Damian Muca, a tuż za nim Antoni Żółkiewski. Blisko podium są w kategorii młodziczek Karolina Kuć i w dziewczynkach Julia Danielkiewicz – wylicza zadowolony trener Waldemar Kołcun. – Przed nami teraz starty na trasach w Zakopanem w dniach 23-24 stycznia podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Jeżeli pogoda nie zawiedzie i uda się przygotować trasy, to my będziemy gospodarzami następnej edycji w dniach 13-14 lutego – dodaje szkoleniowiec tomaszowskich narciarzy.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe