Przyjaciół poznaje się w biedzie (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.01.2021, 06:00
  • Rozmawiał Leszek Wójtowicz
Przyjaciół poznaje się w biedzie (TYLKO W GAZECIE) Stanisław Górny ma 59 lat i mieszka w Rokitowie (gm. Turobin). Od 1988 r. (z przerwami w latach 1990-1994 i 2006-2010) pełni mandat radnego gm. Turobin, a od 40 lat działa w OSP Rokitów. Jest też radnym parafialnym w Turobinie.
Rozmowa ze Stanisławem Górnym, radnym gm. Turobin z Rokitowa, który kolejny raz oddał osocze dla chorych na COVID-19.

13 stycznia oddał pan po raz czwarty osocze dla potrzebujących. Warto pomagać?

– Oczywiście, że warto. Zwłaszcza, że może to komuś pomóc w powrocie do zdrowia albo nawet uratować życie. Poza tym uważam, że zawsze lepiej jest pomagać, niż potrzebować pomocy.

Kiedy i jak pan zachorował?

– Było to na początku października zeszłego roku. Przez kilka dni miałem podwyższoną temperaturę. Lekarz skierował mnie na test, który okazał się pozytywny. Gdyby wszyscy przechodzili tego wirusa tak łagodnie, to nie byłoby pandemii.

Co było najgorsze?

Odpowiedź na to i kilka innych pytań poznacie czytając papierowe bądź e-wydanie Kroniki Tygodnia.

Rozmawiał Leszek Wójtowicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rokit
Rokit 26.01.2021, 19:18
Górny robi lans wysłał zdjęcie do gazety?

Pozostałe