Raz winny, raz niewinny (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.01.2021, 09:00
  • lew
Raz winny, raz niewinny (TYLKO W GAZECIE) Do tragicznego wypadku doszło po zmroku.
Pieszy zginął na przejściu. W pierwszej instancji oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierowca uznany został winnym. Sąd Okręgowy w Zamościu po apelacji uniewinnił go od zarzutu. A Sąd Najwyższy uchylił ten wyrok.

Kierujący citroenem mieszkaniec Zamościa potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę 17 września 2017 r. w Izbicy. Było już po zmroku. Pokrzywdzony wskutek licznych obrażeń ciała zmarł. Prokuratura oskarżyła kierującego o to, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zachował szczególnej ostrożności, dojeżdżając do przejścia dla pieszych, a tym samym spóźnił się z reakcją i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, doprowadzając nieumyślnie do śmiertelnego potrącenia Marcina B.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe