Łaszczów: Trudny problem – gorąca dyskusja (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.01.2021, 07:21
  • Maria Dec-Kiełb
Łaszczów: Trudny problem – gorąca dyskusja (TYLKO W GAZECIE) Mniej więcej od 10 lat gminie Łaszczów ubywa co roku około 80 mieszkańców. Rekordowy był bynajmniej nie rok ubiegły, w którym zmarło 89 osób, ale 2019 r., kiedy to odeszło 108 obywateli gminy.
Gdzie w przyszłości będą chowani zmarli mieszkańcy gminy Łaszczów?

Kończy się miejsce na pochówki na cmentarzu parafialnym w Łaszczowie. Trzeba jakoś temu zaradzić, powiększyć teren. Powstał jednak problem natury duchowo-urzędowej. Jedni chcą, by gmina kupiła działkę i przekazała ją parafii, inni uważają, że gmina powinna założyć cmentarz komunalny. 

Problem kurczącego się miejsca na łaszczowieckim cmentarzu parafialnym nie pojawił się z dnia na dzień. Mówiono o tym od kilku lat. Ale od mówienia do działania droga bywa daleka i tak też było w tym przypadku.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
85547
85547 20.01.2021, 14:04
Gmina kupi i przekaże jako darowizna parafii. Oto marzenie każdego proboszcza...
Ala
Ala 19.01.2021, 16:44
Proboszcz kilka lat temu sprzedał działki kościelne pod zabudowę, wziął za nie duże pieniądze. Mógł za te pieniądze odkupić sąsiadujące z cmentarzem pole i powiększyć cmentarz.
Skromny z Łaszczowa
Skromny z Łaszczowa 20.01.2021, 13:02
Właściciel pola sąsiadującego z cmentarzem się nie zgodził na kupno działki pod cmentarz, cos chyba za mała cena była.

Pozostałe