Zamość: UPZ zaprasza uczniów do konkursów

  • 18.01.2021, 14:00
  • Materiał nadesłany
Zamość: UPZ zaprasza uczniów do konkursów Fot. pixabay.com
Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w dwóch konkursach – matematycznym i informatycznym. Oba skierowane są do uczniów z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego.

Konkurs Matematyczny i Konkurs Informatyczny składają się z jednego etapu i zostaną przeprowadzone online. Uczestnicy Konkursu Matematycznego będą mieli do rozwiązania test składający się z 20 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Natomiast uczniowie biorący udział w Konkursie Informatycznym do rozwiązania otrzymają 20 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru.

Udział w konkursie nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania lub specjalnego sprzętu. Uczniowie mogą rozwiązać test w szkole lub domu wykorzystując dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (np. komputer stacjonarny, laptop, tablet, telefon).

Nagrodami zostaną uhonorowani 3 laureaci konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów, wyróżnienia otrzyma kolejnych 7 laureatów.

Zgłoszenia uczniów dokonują szkoły w terminach:

  • - Konkurs Matematyczny – do 29 stycznia
  • - Konkurs Informatyczny – do 5 lutego.

Regulaminy konkursów i karty zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej Uczelni – www.upz.edu.pl

Celem konkursów jest popularyzowanie wiedzy matematycznej i informatycznej wśród młodzieży, rozwijanie uzdolnień uczniów, a także promocja szkół biorących udział w konkursie.

Organizatorem Konkursu Matematycznego i Konkursu Informatycznego jest Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu, prowadzący bezpłatne studia na kierunkach: informatyka, mechanika i budowa maszyn oraz logistyka.

Konkurs Matematyczny organizowany jest pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe