Po inwestycji w kryptowaluty miał być zysk, a jest strata

  • 18.01.2021, 12:03
  • ak
Po inwestycji w kryptowaluty miał być zysk, a jest strata Fot. pixabay.com
Ponad 20 tys. złotych straciła 26-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego. Jest jedną z bardzo wielu osób, które w ostatnim czasie zostały oszukane po inwestowaniu w kryptowaluty.

Kobieta, która zgłosiła się do komendy w sobotę (16 stycznia) opowiedziała, że jakiś czas temu jej narzeczony za 50 dolarów kupił bitcoiny. Długo nie otrzymywał żadnej informacji zwrotnej, aż do zeszłego tygodnia, gdy zatelefonował pewien mężczyzna i łamaną polszczyzną powiadomił o wypracowanym zysku. Powiedział, jak zwykle w takich okazjach mówią oszuści, że pieniądze zostaną przelane, ale wcześniej na komputerze należy zainstalować konkretne oprogramowanie i zalogować się do swojego konta przez internet.

Młodzi ludzie tak zrobili. Ponieważ jednak na koncie mężczyzny nie było możliwości dokonania transakcji, zalogowali się do rachunku 26-latki. Nieznajomy zaczął dokonywać różnych przelewów, a kobieta zachęcona wizją zysku autoryzowała jedną transakcję po drugiej. Po wszystkim zorientowała się, że z jej konta zniknęło ponad 20 tysięcy złotych.

– Oszust cały czas zapewniał, że to standardowa procedura, że pieniądze są „w blokadzie” i wkrótce wrócą na jej konto wraz z wypracowanym zyskiem z kryptowaluty. Kiedy nie wróciły na rachunek, a kontakt z rzekomym przedstawicielem firmy inwestycyjnej stał się niemożliwy, 26-latka zgłosiła sprawę policjantom – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Sprawa jest wyjaśniana, a policja kolejny raz apeluje, by w takich sytuacjach nie dawać się nabrać i nie ufać tak łatwo ludziom, którzy obiecują szybkie zyski. Z całą pewnością nikomu nie można dawać dostępu do swojego komputera i konta.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 21.01.2021, 17:22
SCAM (offshore) - oszuści:
IQ Global Evolution Marketpluse Ltd , ich adres jest na: Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro, Republika Wysp Marshalla, MH 96960
Marek (Mark) Grajewski e-mail: [email protected]
Wiktoria Dutkowska e- mail: [email protected]
Lajma Wiśniewska e-mail: [email protected]
Adam Ros – akwizytor (naganiacz w Polsce)

Pozostałe