Rektor UPZ nagrodził sztangistów

  • 15.01.2021, 14:03
  • Materiał nadesłany
Rektor UPZ nagrodził sztangistów Fot. UPZ Na zdjęciu rektor UPZ, nagrodzeni studenci, trener, kierownik Studium Wychowania Fizycznego UPZ
Zajmowali czołowe miejsca w mistrzostwach akademickich i młodzieżowych oraz zdobywali medale na zawodach seniorskich. Za ten wysiłek i godne reprezentowanie Uczelni Państwowej w Zamościu, rektor dr hab. Andrzej Samborski wręczył nagrody i podziękowania reprezentantom UPZ w podnoszeniu ciężarów oraz ich trenerowi.

Pomimo tego, że plany wszystkich sportowców pokrzyżowała trwająca pandemia, to sztangistki i sztangiści reprezentujący Uczelnię Państwową w Zamościu mogą zaliczyć 2020 rok do udanych.  O sukcesach tych wspomniał rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski podczas wręczania nagród utalentowanym studentom. - Uprawianie sportu z jednej strony przynosi korzyść samym studentom, którzy mogą się rozwijać, zaś z drugiej strony to szansa byśmy mogli się pochwalić sukcesami jako Uczelnia, miasto i region. Tym bardziej się cieszę, gdy niektórzy nasi sportowcy odnoszą sukcesy nie tylko w swoich dyscyplinach, ale dobre wyniki sportowe idą u nich w parze z dobrymi wynikami w nauce. Dzięki temu studenci mogą liczyć na stypendia ministerialne oraz rektorskie – mówił dr hab. Andrzej Samborski.  

Następnie rektor UPZ wspólnie z kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego dr. Krzysztofem Okapą wręczył utalentowanym sportowcom nagrody i upominki. 

Klaudia Luterek, studentka bezpieczeństwa narodowego zdobyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów. - Podczas startów towarzyszył mi ogromny stres, co przyczyniło się do tego, że starty nie były wykonane w 100% moich możliwości, ale bardzo się cieszę z osiągniętych miejsc na podium – wspomina Klaudia. 

Kacper Magielnicki zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

- W roku 2020 zaliczyłem bardzo mało startów, ale mam czym się pochwalić. Zdobyłem swój pierwszy medal seniorski w karierze, z którego jestem megadumny – ocenia Kacper.

Z kolei Emilia Rechul, studentka filologii angielskiej wywalczyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów oraz srebrny medal Mistrzostw Polski AZS. 

- Najważniejszymi dla mnie zawodami w tym roku były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i przygotowywałam się pod kątem właśnie tych zawodów. Zdobyłam podczas nich złoto i 4. miejsce na Mistrzostwach Polski seniorów, ponieważ w tym roku te zawody zostały połączone - mówi Emilia.  

Podziękowania rektora otrzymał również Andrzej Gaweł, który przygotowywał studentów do zawodów. - Jeżeli chodzi o dziewczyny, uważam, że spisały się znakomicie, osiągając wszystko, co można było osiągnąć na tych zawodach. Klaudia zdobyła srebro w kategorii młodzieżowej i brąz w seniorach, co jest niewątpliwym sukcesem. Pokazała tym samym, że jako najmłodsza w nowej kategorii wiekowej niczym nie ustępuje swoim rywalkom. Emilia zdeklasowała rywalki w swojej kategorii pewnie wygrywając i broniąc tym samym tytułu mistrzyni Polski. Kacper zdobył pierwszy medal w mistrzostwach seniorskich, co jest największym jego osiągnięciem w dotychczasowej karierze. Wszyscy w 2021r. są członkami kadry narodowej i wierzę, że ten rok będzie dla nich nareszcie możliwością pokazania się na pomostach nie tylko krajowych – ocenił sukcesy swoich podopiecznych trener. 

Wszyscy nagrodzeni studenci na co dzień trenują w KS Agros Zamość i studiują w Uczelni Państwowej w Zamościu. 

Wręczenie nagród odbyło się 15 stycznia w rektoracie UPZ. 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe