Nowa jadłodzielnia w Zamościu

  • 14.01.2021, 13:39
  • ak
Nowa jadłodzielnia w Zamościu Fot. facebook.com/podzielpoczestuj
To wspólna inicjatywa miasta, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Od jutra (15 stycznia) w tzw. hubie komunikacyjnym na ul. Peowiaków zacznie działać jadłodzielnia "Podziel/poczęstuj".

Ma być dostępna dla każdego, o każdej porze. Przyjść może więc osoba, której jedzenia zbywa i zostawić to i owo, ale również taka, której jedzenia brakuje i wówczas się poczęstować. 

Jakie produkty można przynosić do jadłodzielni? To, co sami chcielibyśmy zjeść albo dostać. Produkty, które przekroczyły już datę minimalnej trwałości – „najlepiej spożyć przed”, ale nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia – „należy spożyć do”. Powinny to być produkty szczelnie zapakowane lub umieszczone w pojemnikach.

Nie wolno natomiast zostawiać w jadłodzielni surowego mięsa, czy produktów niepasteryzowanego „surowego” mleka i zawierających surowe jaja.  Nie można tam również zostawiać alkoholu.

Więcej o tej cennej inicjatywie w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Przypomnijmy, że w Zamościu już działa jedno takie miejsce. To Spichlerz Brata Alberta na ul. Dembowskiego 24.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sad but true
sad but true 20.01.2021, 22:01
no tak .... bo nikt inny z tego "huba" nie korzysta ;)

Pozostałe