Zamość – miasto rond

  • 15.01.2021, 15:43
  • AP
Zamość – miasto rond Takie wiaty przystankowe staną wzdłuż ul. Piłsudskiego.
W mieście powstanie kolejne rondo na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Peowiaków i Sadowej. Będą też nowe wiaty przystankowe, a pod topór pójdzie 40 drzew.

Ogłoszono już przetarg na wykonanie prac. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 28 stycznia. Zadanie podzielono na dwa etapy. Ulica Piłsudskiego będzie miała cztery pasy ruchu, obustronne ciągi pieszo-rowerowe, parkingi i monitoring. Wzdłuż planowanej inwestycji do wycinki przeznaczono ponad czterdzieści drzew. Pojawi się pięć nowych wiat przystankowych z elektronicznymi tablicami informacyjnymi do wyświetlania informacji komunikacji zbiorowej. Chodniki zostaną ułożone z płyt i kostki brukowej.

Kierowców znowu czeka rewolucja. Zamiast wielofazowej sygnalizacji świetlnej i skrzyżowania ulic Peowiaków, Piłsudskiego i Sadowej przy "starym szpitalu" powstanie kolejne rondo w mieście. Ma to poprawić bezpieczeństwo. Na wysokości wjazdu do ośrodka „Krok za krokiem” asfalt na jezdni zastąpi kostka granitowa. Przebudowane zostanie otoczenie ronda hetmana Jana Zamoyskiego przy kościele św. Katarzyny. Zakończenie całości inwestycji planowane jest w połowie listopada. 

W ciągu ostatnich lat magistrat zamienił już w ronda cztery skrzyżowania ulic Wyszyńskiego – Zamoyskiego – Odrodzenia, Wyszyńskiego – Prostej, Lubelskiej – Wojska Polskiego, Gminnej – Hrubieszowskiej. Z Budżetu Obywatelskiego powstało minirondo przy ul. Sienkiewicza – Żdanowskiej – Krysińskiego. W planach jest budowa kolejnych skrzyżowań okrężnych przy II LO na skrzyżowaniu Partyzantów – Orląt Lwowskich – Odrodzenia i  na ul. Dzieci Zamojszczyzny.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kierowca
kierowca 17.01.2021, 22:23
Niech autor tego pomysłu przedstawi ile było wypadków na skrzyżowaniu bezkolizyjnym u zbiegu ulic Piłsudskiego, Sadowa, Peowiaków??? Niech takie pytanie zada też, któryś z radnych na Sesji ... Pomysł niezwykle chybiony z rondem w tym miejscu. Piesi to pewnie będą biegali aby przejść na drugą stronę jak wstawią tutaj rondo...
Kostka się mocno koroduje i stoi na niej woda, podobnie jak na ulicy Królowej Jadwigi, a tak kołysze na kostce, że matki mogą po niej jeździć i dzieci usypiać...
Kierowca
Kierowca 17.01.2021, 12:23
Bardziej potrzebne takie rondo byłoby na skrzyżowaniu ulic Okrzei Piłsudskiego,gdzie naprawdę niejednokrotnie występują niebezpieczne sytuacje, a skrzyżowanie Piłsudskiego sadowa wg. mnie funkcjonuje prawidłowo.
Lepiej nie
Lepiej nie 17.01.2021, 06:53
Rondo w miejsce bezkolizyjnego skrzyżowania z kilkoma pasami ruchu będzie miejscem największej ilości kolizji w Zamościu, teraz jest dobrze, po co to psuć? Szybciej może będzie, ale i niebezpieczniej. Zrobić ronda tam gdzie nie ma świateł...
Mijagi
Mijagi 16.01.2021, 20:49
Bardzo dobry pomysł z rondami, uważam że ruch będzie bardziej płynny. Oby jak najwięcej takich rozwiązań
Zdziwiona
Zdziwiona 16.01.2021, 20:05
Na obwodnicę ciągle brakuje funduszy, a będą przebudowywać dobrze funcjonujące skrzyżowanie? Serio???
Anty
Anty 15.01.2021, 19:56
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale do fundacji krok za krokiem ma być kostka granitowa taka jak jest koło parku. Ludzie korzystający z fundacji i tak mają ciężko a wy im jeszcze taki bruk chcecie zrobić. Czy ws nie po***o
Michał
Michał 16.01.2021, 08:34
Źle zrozumiałes. Kostka będzie na Piłsudskiego na odcinku od wjazdu/zjazdu do fundacji w stronę kościoła św. Katarzyny. Czyli wzdłuż Plant. W sumie dobry pomysł, bo ujednolici to nawierzchnię w obrębie Starego Miasta - podobna będzie na Łukasińskiego. Oby tylko to była gładka kostka, a nie bubel jak na Królowej Jadwigi.
Zbyszek
Zbyszek 17.01.2021, 13:47
Fajnie fajnie miasto emerytów jest coraz ładniejsze tylko dla kogo. Bez przemysłu i Tak czeka powolna agonia.
12
12 15.01.2021, 18:04
Takie wiaty miały być wzdłuż Lubelskiej i nie ma ha ha ha
wio koniku
wio koniku 16.01.2021, 16:36
o wygląd przystanków była wojna a tu postawili typówki . Po olerę otumaniać mieszkańców .
Ja
Ja 16.01.2021, 20:00
Pewnie kasy zabrakło.

Pozostałe