Rozbudują sanatorium w Krasnobrodzie (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.01.2021, 07:09
  • Bogdan Nowak
Rozbudują sanatorium w Krasnobrodzie (TYLKO W GAZECIE) W planach jest rewitalizacja istniejących obiektów sanatoryjnych oraz budowa nowych.
Rozbudowa kompleksu sanatoryjnego może kosztować nawet 80 mln zł. W planach jest rewitalizacja istniejących budynków oraz budowa nowych. Chodzi o obiekty hotelowe, nowe zaplecze kuchenne, jadłodajnię i basen. Jeśli wszystko się powiedzie, przy krasnobrodzkim Sanatorium Rehabilitacyjnym powstanie także amfiteatr, nowe altany, ścieżki spacerowe.

Powiat zamojski już zadeklarował tzw. wkład własny dla tych inwestycji. Potrzebne jest jednak wsparcie zewnętrzne.

– Została zatwierdzona nowa strategia rozwoju województwa lubelskiego. Uzdrowisko Krasnobród jest w niej wpisane jako działanie priorytetowe. Stało się to po raz pierwszy w historii – informował radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej Kazimierz Misztal, burmistrz Krasnobrodu. – Mam nadzieję, że rozwój Krasnobrodu oraz całej gminy będzie postępował w wyznaczonym kierunku. Chodzi o poprawę jakość życia mieszkańców oraz uatrakcyjnienie terenów, które służą także turystom i kuracjuszom.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe