Hrubieszów: Na cmentarzu coraz ciaśniej (TYLKO W GAZECIE)

  • 14.01.2021, 07:03
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Na cmentarzu coraz ciaśniej (TYLKO W GAZECIE) Na cmentarzu w Hrubieszowie obecnie jest ponad 9 tys. grobów.
Władze miasta przymierzają się do urządzenia komunalnej nekropolii.

Parafia pw. Ducha Świętego administrująca cmentarzem przy ul. Kolejowej w Hrubieszowie stara się o nowe działki pod przyszłe miejsca pochówku. Równolegle władze miejskie wznowiły działania zmierzające do utworzenia cmentarza komunalnego przy ul. Nowej za zakładem karnym.

Więcej szczegółów w aktualnym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lech
lech 16.01.2021, 14:23
Oprócz ciasnoty na tym cmentarzu,jak się nie mylę to występuje tam od strony PKS inwazyjny Rdestowiec ostrokończysty.Wysoki krzew podobny do hortensji a łodyga kropkowana podobna do bambusa,który
rozsadza nawet beton i jest trudny do likwidacji a grożny dla wszelkich
budowli i z tym coś trzeba zrobić.
Wieżowce
Wieżowce 16.01.2021, 13:56
Piętrowce,grobowce budować.
obyw
obyw 15.01.2021, 21:01
a cofnijcie się pamięcią kilkadziesiąt lat do tyłu, kto był przeciwny rozpoczęciu uzytkowania poświęconego cmentarza komunalnego?
adm
adm 15.01.2021, 20:58
a może Pani Burmistrz pójść śladem Prezydenta Lublina i przejąć lasy bedące w granicach administracyjnych miasta w zarząd miasta, gotowe parki i tereny rekreacyjne ktorych w mieście brak, https://www.dziennikwschodni.p…
Mieszkaniec   co  opłaca  kościół  i płaci  podatki
Mieszkaniec co opłaca kościół i płaci podatki 15.01.2021, 16:47
Ciasno było juz na początku grudnia, bo miejsc tam nie było. Co to za miasto ze nie ma gdzie pochować? Może wykluczyć zarząd cmentarza spod władzy kościelnej jak ta sobie rady nie daje ? Tule kup śmietnisk na cmentarzy nikt tego nie sprząta tylko na starym usypują jakieś kopczyki z ziemią i starymi nagrobkami. Latwizna wukopać i ziemie wysypać w pobliżu, Ale bez przesady. Tyle opłat za pochówek ze zdo zasiłku pogrzebowego trzeba dopłacać a coraz gorrszy syf na tym cmentarzu. I żeby to doprowadzić do takiego stanu ze na nowym w grudniu miejsc nie było to już jakaś paranoja!!!!!!!!! Ogólnie to zarząd tego od lat jest jakiś - kto da więcej bo nie myslieli o alejkach lata temu i wszystko jak sie udało. I w szerz i w poprzek. Najlepiej to zakopać do połowy po pas i tynkiem obrzycić to i popiersie zmarłego odrazu będzie.

Pozostałe