Gm. Tomaszów Lubelski: Biblioteka w Majdanie Górnym zostaje (TYLKO W GAZECIE)

  • 14.01.2021, 07:00
  • wd
Gm. Tomaszów Lubelski: Biblioteka w Majdanie Górnym zostaje (TYLKO W GAZECIE) Biblioteka będzie działa jak do tej pory jako osobna jednostka. Od grudnia kieruje nią Joanna Pawelczyk.
Gmina Tomaszów Lub. zrezygnowała z pomysłu połączenia biblioteki w Majdanie Górnym i domu kultury w Podhorcach. Biblioteka działa po staremu, ale z nową dyrektor.

W kwietniu ubiegłego roku rada gminy Tomaszów Lubelski przyjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru połączenia dwóch instytucji kultury – biblioteki w Majdanie Górnym i GOK-u w Podhorcach. Od 1 marca 2021 roku miała powstać nowa instytucja Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Tomaszów Lub. Taki zamiar uzasadniono "dążeniem do bardziej efektywnego wykonywania zadań gminy". Zakładano, że ci, którzy przychodziliby wypożyczyć książki, mogliby przy okazji zapoznać się z ofertą kulturalną.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe