Tyszowce: Tablety dla podopiecznych DPS

  • 17.01.2021, 07:18
  • wd
Tyszowce: Tablety dla podopiecznych DPS
Trzynaścioro mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach dostało tablety. Teraz mają na czym oglądać filmy, surfować po Internecie.

Tablety są własnością pensjonariuszy. Jeden tablet kosztował 1000 zł. Do jego zakupu każdy podopieczny DPS-u dołożył 50 zł z własnej kieszeni (5 proc.), pozostałą kwotę pokryło dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się.

 – Pensjonariusze bardzo cieszą się z tabletów. To dla nich coś nowego, są zaciekawieni, uczą się czegoś nowego, rozmawiają o tym, co zobaczyli. To im ubogaca życie – mówi Stanisława Wojciechowska, kierownik Działu Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego w DPS-ie w Tyszowcach. Terapeuci pomogli im zainstalować różne aplikacje, przez komunikatory społecznościowe podopieczni nawiązali kontakt z rodziną i znajomymi.

W tym roku DPS postara się o zakup kolejnych tabletów finansowanych z PFRON dla swoich podopiecznych.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe