Musimy przestać udawać (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.01.2021, 05:51
  • Rozmawiała Agnieszka Piela
Musimy przestać udawać (TYLKO W GAZECIE)
Rozmowa z Wojciechem Adamczykiem, łowczym okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu, myśliwym od 27 lat, o negatywnym postrzeganiu zawodu i problemach w dobie pandemii.

Czy myśliwi są potrzebni?

 – Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zupełnie inaczej postrzegają myśliwych rolnicy, osoby mieszkające na wsi, niż mieszkańcy miast, nie mający bezpośrednich doświadczeń ze zwierzyną dziko żyjącą. Zapewniam, że odstrzał, zabijanie zwierząt to niewielka część tego, co robimy. Jest wiele społecznych korzyści, jakie przynosi łowiectwo i myślistwo.

To tylko jedno z pytań i jedna z odpowiedzi, jakie padły podczas tej rozmowy. Cały wywiad dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Rozmawiała Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe