Stadionowe kontrowersje (TYLKO W GAZECIE)

  • 06.01.2021, 11:23
  • tomt
Stadionowe kontrowersje (TYLKO W GAZECIE) Kibice Hetmana uważają, że obecna koncepcja modernizacji stadionu OSiR jest nie do przyjęcia.
Kibice Hetmana Zamość nie zgadzają się na przebudowę stadionu OSiR, wyliczając wiele mankamentów nowej koncepcji. Do uwag odniósł się dyrektor OSiR-u Mateusz Ferens.

Przed grudniową sesją Rady Miasta Zamość na profilu FB kibiców Hetmana Zamość opublikowana została analiza przebudowy stadionu OSiR, który w myśl koncepcji architektonicznej będzie obiektem o charakterze lekkoatletyczno-piłkarskim. Główna trybuna ma liczyć 12 rzędów krzesełek, pozostałe zaś po cztery rzędy.

OPCJE SĄ TRZY

Kibice wyliczyli wady aktualnej koncepcji stadionu: zbyt mała pojemność funkcjonalna stadionu (1000-1500 osób); za duża odległość pierwszych rzędów od boiska – miejscami około 30 metrów;  brak możliwości rozbudowy lub czasowego powiększenia obiektu w przypadku meczu z atrakcyjnym rywalem; zbyt mały sektor gości (200 osób); bardzo wysoki koszt związany z przebudową sieci sanitarnych.

Kibice podkreślają również, że „fanów lekkoatletyki w Zamościu jest bardzo niewielu, a stadion powinno budować się dla lokalnej społeczności i jej potrzeb”. Dodają również, że „lokalizacja pozwala na budowę obiektu typowo piłkarskiego, wówczas kameralny lekkoatletyczny stadion można byłoby wykonać w innym miejscu”. Fani Hetmana zdają sobie sprawę, że dotacja ministerialna przeznaczona jest wyłącznie na stadion lekkoatletyczny, uważają jednak, że inwestycja przeprowadzana tylko po to, żeby wykorzystać pozyskane fundusze, jest krzywdząca.

Więcej szczegółów tylko w aktualnym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jaś
jaś 12.01.2021, 10:15
Dla jakich lekkoatletów, Fajdka już nie ma a i tak rzucał by po za stadionem. Niech wybudują stadion tam gdzie jest sport np. w Tomaszowie.
v
v 09.01.2021, 20:32
a co to ten ... hetman ...?
Zamościak
Zamościak 08.01.2021, 11:40
kibice Hetmana .... tylko Hetmana nie ma

Pozostałe