Co nam (nie) wyszło w 2020 roku (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.01.2021, 09:10
  • par
Co nam (nie) wyszło w 2020 roku (TYLKO W GAZECIE)
Zapytaliśmy samorządowców z powiatu hrubieszowskiego co uważają za swój sukces oraz porażkę w 2020 roku. A także jakie cele stawiają sobie w 2021 roku.

Marta Małyszek, wójt gm. Mircze

WYSZŁO + Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Łaskowie już całkowicie jest gminny i może zarabiać na świadczonych usługach. A to dlatego, że skończył się okres trwałości projektu, dzięki któremu zakład został wybudowany. Zmodernizowaliśmy ponad 8 km dróg gminnych, a przy przebudowie około 2 km dróg powiatowych mieliśmy połowiczny wkład. Sukcesem jest zakup samochodu strażackiego dla OSP Kryłów. Większą część kosztów zakupu pokryło dofinansowanie z budżetu państwa.

NIE WYSZŁO - Z powodu pandemii uczniowie zamiast uczyć się w szkołach, siedzą w domach i uczą się zdalnie. To wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie oświaty i poziom kształcenia. I jeszcze jedna bolączka – od wielu lat jest nią malejąca liczba mieszkańców w gminie. W 2020 r. w gminie zameldowanych było o ponad stu mieszkańców mniej niż w 2019 r.

ZAMIERZENIA ? Planujemy przeprowadzić modernizację stadionu sportowego w Mirczu i wyremontować 9 kolejnych odcinków gminnych dróg. Tak jak w ubiegłym roku, wspomożemy finansowo starostę hrubieszowskiego, aby zmodernizować część powiatowej drogi w naszej gminie.

Wypowiedzi innych samorządowców tylko w aktualnym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kaśka
kaśka 21.01.2021, 09:01
Zrobiliśmy 50 m wodociągów ale niestety nie wyszły nam wycieczki, które tak bardzo lubimy .
anonimus
anonimus 13.01.2021, 12:33
Uderz w stół a nożyce się odezwą! Zwierciadełko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie?
Krzywe zwierciadło komentujących
Krzywe zwierciadło komentujących 13.01.2021, 12:12
Życzę wszystkim komentującym, a zwłaszcza tym którzy widzą same minusy, aby PERSONALNIE wyrażały swoje żale a zwłaszcza aby opinie opierały o rzetelną wiedzę a nie domniemania ustalane wielokrotnie przy stole powtarzając zdanie "Bo to ja mam rację." . Kolejny przykład że w tym kraju brzydka polityka opiera się na krytykowaniu, bo tak jest łatwiej, a nie na merytorycznej rozmowie.
Jednocześnie zostawiam anonimowy podpis aby choć w małym stopniu ta druga strona barykady miała przez chwilę poczucie iż kiedy się nie jest anonimowym dyskusja ma jakikolwiek sens.
odp
odp 14.01.2021, 14:46
Jeżeli się startuje w wyborach to należy liczyć się z tym, że wyborcy będą bacznie obserwować i wytykać błędy. Za pracę są pobory i to niemałe.
mier
mier 13.01.2021, 10:35
Nieroby i krętacze!
To
To 13.01.2021, 12:12
O kim mówisz?
Marzyciel
Marzyciel 11.01.2021, 17:27
Gdyby nasi bez-RADNI byli bardziej aktywni, to nie byłoby takich sporów.
Odp.
Odp. 12.01.2021, 14:40
Bezradni są bardzo aktywni podczas kampanii wyborczej, a później jedna zasada, co ja będę z tego miał i tyle w temacie.
dzielny strażak
dzielny strażak 11.01.2021, 15:06
Samochód strażacki to sukces ministerstwa sprawiedliwości i komendanta powiatowego PSP w Hrubieszowie. To od nich największa kasa, no cóż, że pisowska?!
Strazak
Strazak 11.01.2021, 16:10
Jak by nie Gmina , to by był, samochodzik na baterie, a skoro dołożyła pieniądze, Gmina, to każdy mieszkaniec ma w tym udział, pis to se mogło co najwyżej wprowadzić posatek cukrowy
Gumowce w łeb cisną
Gumowce w łeb cisną 12.01.2021, 07:48
Strazak,posatek ,internet na czerwono błędy podkreśla, ale problem gdzie ten błąd i poprawić, ale do krytyki ,, pirwsy''.
Do gumowca
Do gumowca 12.01.2021, 12:35
Siedzi taki trol od kaczra , i poprawia wszystkich, co negatywnie piszą na ich temat, a błedy popełniają wszyscy, to co gumowiec zaslania ci oczy, jak ci przeszkadza to nie czytaj, czytaj o kaczorze bajki , w które ślepo wierzysz
Od gumowiec
Od gumowiec 13.01.2021, 09:51
kaczra,zaslania, na końcu zdania kropka, ja wiem to problem klas 1-3, dlatego PIS to przywraca.
łoj
łoj 13.01.2021, 19:01
Pycha kroczy, przed upadkiem.
joł
joł 17.01.2021, 09:27
A światłość przed ciemnotą.
nie pisior
nie pisior 12.01.2021, 13:50
jakby nie kaczor to peselowcy przebraliby "spółdzielców"
barwy i powkładali tęczowe gumofilce.
Tyjamyoni
Tyjamyoni 11.01.2021, 14:59
Leon w samorządzie nie ma pojedynczych przegranych i wygranych, zazwyczaj w ostatecznej perspektywie wygrywają bądź przegrywają mieszkańcy! Wybór "ja się na tym nie znam" można rozpatrywać tylko jako wielka przegrana samorządowej idei i mieszkańców, których niestety ubywa i ubywać będzie dopóki nie będzie nowych miejsc pracy i praca będzie tylko dobrem dla zielonych kolesi choćby tak jak w Mireko.
nielogiczne
nielogiczne 11.01.2021, 14:57
to Zakład w Łaskowie nie zarabiał?! więc kto do niego dopłacał?
WYSZŁO NA +
WYSZŁO NA + 11.01.2021, 14:45
gmina się zwija ale za to gminna spółka Mir-eko rozwija... w zatrudnianiu spadochroniarzy partyjnych....
Zgredek
Zgredek 11.01.2021, 14:39
A czy można zapytać o listę wykonawców i podwykonawców przy budowie dróg? Chodzi mi zwłaszcza o usługi transportowe... :)
krzyś
krzyś 11.01.2021, 14:04
Wybory może i wygrane ale ludzie z tego jakoś się nie cieszą! Jedynie cieszą się zielone kolesie i kolesianki z otrzymanej pracy bądź kasy! Od kilku lat gmina się zwija.Dominuje marazm i beznadzieja co dobrze nie wróży. Ludzie mądrzy. aktywni, nie będący kumplami wójt i nie zsl , są tu na przegranej jak na razie pozycji. Ale cóż pycha jak mówią przed upadkiem kroczy.
ja
ja 11.01.2021, 14:38
dobrze piszesz ,jak widać na sesjach Rady to opozycji brak a przewodniczący to szkoda słów... komfort dla wójta taka rada
Leon
Leon 11.01.2021, 13:06
Wybory wygrane w pierwszej turze,jest odpowiedzią na glupoty tu wypisywane , przez przegranych , ale typowy pisior, tego nie zrozumie,,
Typowy
Typowy 12.01.2021, 07:42
SBek z ZSL gnojowicy w tęczowych gumiakach.
nie pisior
nie pisior 11.01.2021, 13:43
gumofilce trzymają się mocno-ale do czasu mam nadzieję
Matylda
Matylda 11.01.2021, 13:19
Przyzna Pan, że nie było z kim przegrać tych wyborów.
Sama wygrana nie oznacza, że nie powinno się patrzeć władzy na ręce i konstruktywnie krytykować.
Miodzio
Miodzio 11.01.2021, 12:45
Co to za głupoty o uczniach siedzących w domach, to nie jest zależne od gminy, tak samo jak malejąca liczba mieszkańców. Pani Wójt jako ex-nauczycielka powinna czytać pytania ze zrozumieniem - pytanie było o porażkę samorządu. Gdyby Pani napisała, że odwołano wiejski festyn w lecie, to miałoby więcej sensu niż te bzdury.
do boju
do boju 11.01.2021, 12:27
Ci którzy krytykują działania wszelkiej władzy, powinni zostać władzą, np. wójtem, burmistrzem, starostą. Czego życzę.
Chleba i cyrku
Chleba i cyrku 11.01.2021, 12:52
Ludzie inteligentni od wladzy trzymaja sie z daleka, bo wiedza jaka to jest odpowiedzialnosc...dlatego skazani jestesmy na takie cyrki.
Helga
Helga 11.01.2021, 12:47
Widzę, że kontrofensywa z Kryłowskiej dotarła! :) Dzień dobry Pani!
daleki od władzy
daleki od władzy 11.01.2021, 12:42
Krytyka jest budująca, powinna otwierać oczy władzy "prawdziwa sztuka krytyk się nie boi".
Żenada
Żenada 11.01.2021, 12:02
Pandemia jest wygodna dla p.wójt, bo jak coś nie wyszło (a niewiele wychodzi) to zaraza winna.
Pomocny Maliniak
Pomocny Maliniak 11.01.2021, 11:33
Witam Pani Wojt, chcialbym pomoc w tych trudnych czasach, znam sie na tym i owym wiec moze przysluze sie dobra rada. Mam tylko kilka pytan i mozemy przystapic do dzialania. Pierwsze zagadnienie- ilu jeszcze kolegom/kolezankom musi Pani zalatwic prace? musimy znalezc pieniadze w budzecie, a budzet z gumy nie jest. Chociaz najlepiej Pani wychodzi podnoszenie podatkow.
Mirczanin
Mirczanin 11.01.2021, 12:35
Podobno znalezienie CZTEROLISTNEJ KONICZYNY przynosi szczęście przy szukaniu pracy, bez tego ani rusz :)
Miro
Miro 11.01.2021, 13:11
A pani dyrektor cukrowni co znalazła ,kandydat na wójta,jeden i drugi, też koniczynę znaleźli? , wymieniać można jeszcze więcej, ale co to da
naóczycielka
naóczycielka 11.01.2021, 10:06
Tak wygląda poziom obecnej władzy i ich kolesi: "podwurko z kupą gnoju na sierodku" ! Doskonały opis oddający panujący w Mirczu "pożądek" .
Z mircza
Z mircza 11.01.2021, 09:35
Jedyne co im wychodzi to kolesiostwo.
Jak dzieci
Jak dzieci 11.01.2021, 09:02
Hahah :)
I jak ma być dobrze w w kraju skoro nie ma zgody na najniższych szczeblach administracji i wytykacie sobie błache sprawy
WSTYD !!!!!!
dziecko
dziecko 11.01.2021, 11:04
wstyd to błahe przez ch pisać
święta
święta 10.01.2021, 19:00
Projekt i pozwolenie to pikuś. Liczy się kasa!

Pozostałe