Tarnogród: Wiejskie teatry nagrodzone

  • 10.01.2021, 08:38
  • lew
Tarnogród: Wiejskie teatry nagrodzone Tarnogród nazywany jest stolicą wiejskiego teatru.
Z powodu pandemii organizatorzy odwołali 37. Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie. Ale zakwalifikowane do udziału zespoły pokazały przedstawienia online i otrzymały nagrody.

Sejmik miał odbyć się w Tarnogrodzie w dniach 16-18 października ub. roku. Udział w tym wydarzeniu „zaklepało” sobie 8 najlepszych zespołów z województwa lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Ale z uwagi na pandemię i związane z nią wysokie zagrożenie dla uczestników Rada Artystyczna pod przewodnictwem Lecha Śliwonika zmuszona była odwołać imprezę. Sejmik nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie, ale zakwalifikowane do finału zespoły przekazały organizatorom do obejrzenia zarejestrowane przez siebie spektakle wraz z ich opisami. To stało się podstawą do ich oceny.

Wśród trzech teatrów, które otrzymały Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znalazł się zespół śpiewaczo-obrzędowy Jarzębina z Bukowej (gm. Biłgoraj) za świetnie skomponowany i dojrzały autorsko obrazek z życia społeczności wiejskiej, nawiązujący do święta Matki Boskiej Gromnicznej („Kumie, zróbcie mi gromnice”). To nie koniec dobrych wieści, bo ich widowisko otrzymało nominację do VII Festiwalu Wiejskich Teatrów ZWYKI, który z uwagi na COVID-19 zamiast na scenie Teatru Polskiego w Warszawie, odbył się online.

Organizatorzy wierzą, że w tym roku sejmik odbędzie się już z udziałem publiczności w odnowionym budynku Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Sejmiki Teatrów Wsi Polskiej odbywają się w Tarnogrodzie od 1984 r.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe