Bezpiecznie do Podkarpacia

  • 09.01.2021, 06:09
  • lew
Bezpiecznie do Podkarpacia Umowa na rozbudowę drogi została podpisana!
Droga wojewódzka z Biłgoraja przez Księżpol i Tarnogród do granicy z Podkarpaciem będzie w końcu przebudowywana. Inwestycja pochłonie 160 mln zł. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Droga wojewódzka nr 835 łączy Lublin z leżącą 16 km na północ od Sanoka Grabownicą Starzeńską w województwie podkarpackim. Od kilku lat w województwie lubelskim trasa jest odnawiana etapami. Najpierw zmodernizowano odcinek Wysokie – Biłgoraj, potem ruszyły prace na 17-kilometrowym fragmencie od Wysokiego do Piotrkowa, a następnie wyremontowano odcinek Piotrków – Lublin. Ale największą bolączką jest liczący ponad 25 km odcinek tej drogi od Biłgoraja – przez Księżpol i Tarnogród – do granicy z Podkarpaciem, a dalej do Rzeszowa. To najbardziej obciążony i co za tym idzie zdegradowany fragment tej drogi w regionie. Na jego remont mieszkańcy czekają od dawna.

Droga to istotny ciąg w układzie komunikacyjnym województwa lubelskiego, łączący region lubelski z autostradą A4, a także stanowiący alternatywne w stosunku do drogi S19 połączenie z Rzeszowem. Umowę na jej rozbudowę podpisano przed świętami. Inwestycja realizowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to blisko 160 mln zł, w tym dofinansowanie z UE to ponad 73 mln zł.

– Ten remont wyczekiwany był od lat, a ostatni odcinek tej drogi do granicy województwa jest najbardziej obciążony w całym regionie. Ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo, ale również przyczyni się do rozwoju gospodarczego tych terenów – uważa wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa.

Prace potrwają do 2022 r. Wykonawcą robót budowlanych będzie konsorcjum: UNIBEP z Bielska Podlaskiego i Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Kierowcy i mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. – Zdajemy sobie sprawę z czekających nas utrudnień i komplikacji, ale jakoś się przemęczymy – zapewnia burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe