Co nam (nie) wyszło w 2020 roku (TYLKO W GAZECIE)

  • 06.01.2021, 11:12
  • par
Co nam (nie) wyszło w 2020 roku (TYLKO W GAZECIE)
Zapytaliśmy samorządowców z powiatu hrubieszowskiego co uważają za swój sukces oraz porażkę w 2020 roku. A także jakie cele stawiają sobie w 2021 roku.

Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa

WYSZŁO + Sukcesem jest to, że w dobie pandemii udaje nam się realizować bez zakłóceń miejskie inwestycje o łącznej wartości kilkudzięsięciu mln zł. To jest trudny rok dla samorządowców, ale także dla tych, którzy zarządzają dofinansowaniami. Nasze zadowolenie wynika także z realizacji drobnych inwestycji. Mam na myśli np. nowe chodniki w kilku miejscach. To drobne przedsięwzięcia, ale latami wyczekiwane przez mieszkańców.

NIE WYSZŁO - Przeciąga się remont i przebudowa budynku Syndykatu Rolniczego. Trudno to jednak określić jako porażkę. Opóźnienia są zrozumiałe i do zaakceptowania. Przebieg prac utrudniają epidemia i zmiany aranżacji wnętrz budynku. Bardziej zawiedzeni jesteśmy tym, że z powodu COVID-19 nie mogliśmy zrealizować kilku inicjatyw społecznych. Brak bezpośredniego kontaktu z ludźmi, właśnie z powodów epidemiologicznych, uniemożliwił realizację kilku programów społecznych.

ZAMIERZENIA? Czekamy na decyzje o przyznaniu dofinansowania z Funduszy Norweskich. Mam nadzieję, że otrzymamy wielki finansowy zastrzyk, a przyznana pomoc pozwoli dokonać w Hrubieszowie takich zmian, że miasto przestanie się wyludniać.

A co mieli do powiedzenia inni hrubieszowscy samorządowcy? Czytaj w aktualnej Kronice Tygodnia

 

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Starostwo
Starostwo 09.01.2021, 08:39
Dało niecały 1% do basenu, śmiechu warte, ale to by Miśka dzieci za darmochę korzystały.
obiecało
obiecało 10.01.2021, 11:36
obiecało,
na ten moment nic nie dało, ale jak to mówią parę razy obiecać to jak raz dać
kresowiak
kresowiak 08.01.2021, 20:48
Może na pisma mieszkańców zacznie się odpowiadać w rozsądnym terminie???
Yes
Yes 10.01.2021, 12:35
Potwierdzam. Prawie rok na odpowiedz.
wuK
wuK 07.01.2021, 21:18
Za 40 mln sprawić by miasto przestało się wyludniać? Na to trzeba mieć strategiczną wizję rozwoju, przede wszystkim inwestycji gospodarczych, a jedyne co wychodzi to pompowanie milionów w skanseny i chodniki - i zresztą w większości nie tam gdzie trzeba. Obawiam się, że te ewentualne pieniądze przepuści się na kilka miejskich pobocznych dróg asfaltowych i niewiele ponadto. Powodzenia.
HRUBEKKK
HRUBEKKK 07.01.2021, 19:44
ZACZNIJMY OD TEGO CO WAM WYSZŁO, WYSZEDŁO PRZEKRĘTY W STAROSTWIE ZAKRĘCINE W PROKURATURZE TERAZ JAKAŚ FIRMA BUJA SI E Z SYNDYKATEM A BRZESZCZOTAMI GZYMSY WYCINAJĄ > no alE SPEC FOR RENOWACJA ZABYTKÓW A ZA PRZETARG KOMUŚ COŚ WYTYNKUJĄ . cZYLI BEZ ZMIAN STARE UKŁADY A O rEZOLUCJI uKRAIŃSKIEGO PARLAMENTU PROMUJĄCEJ bANDERYZM NIC NIE PISZECIE BO CHCIELIŚCIE BYĆ GWIAZDAMI W > aKCJA HRYBIESZÓW UPA PPPRZECIWKO POLAKOM HAHHAHAHAAH . ZASTANÓWCIE SIE PO KTÓREJ STRONIE GRANICY MIESZKACIE !!!!!!!! I ZE WŁADZE MIASTA CICHO SIEDZĄ NA TEN TEMAT TYLKO MYSLĄ CO IEJ WYSZŁO HAHHAHAHA
Roberto
Roberto 07.01.2021, 19:04
Syndykat nawet elewacji nie ma zrobionej a co mówić o wnętrzu. Od początku inwestycji niewiele sie działo na placu budowy a koszty są ogromne. Na co te pieniądze idą?
Jedyna
Jedyna 06.01.2021, 14:10
Porażka to starostwo i zaraza zielona.

Pozostałe