Łukowa: Dunajowanie na liście UNESCO. Był konkurs w GOK

  • 04.01.2021, 09:24
  • ak
Łukowa: Dunajowanie na liście UNESCO. Był konkurs w GOK Fot. GOK Łukowa
To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla gminy Łukowa. Tamtejszy zwyczaj dunajowania znalazł się na liście UNESCO. Gminny Ośrodek Kultury postanowił uczcić ten fakt specjalnym konkursem promującym tę formę tradycyjnego kolędowania.

Swoje prace plastyczne nadsyłali do GOK uczniowie szkół podstawowych i średnich. Jury już zdecydowało, komu należą się nagrody.

CZYTAJ TAKŻE: DUNAJOWANIE NA LIŚCIE UNESCO!

W kategorii najmłodszych, dzieci z klas O-III wyróżnione zostały Patrycja Pękal oraz Amelka i Milenka Jurkiewicz. W kategorii klas IV-VI wygrał Szymon Stelmach, a na drugim miejscu ex aequo znalazły się Julia Furgała i Martyna Pikuta, zaś wyróżnienie otrzymała Izabela Bździuch.

W grupie uczniów klas VII-VIII komisja doceniła Mateusza Gacę i Nikolę Pękalę.

Wręczenie nagród odbędzie się w Uroczystość Trzech Króli w kościele parafialnym w Łukowej po mszy św. o godzinie 12.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe