Grabowiec: Zacznijcie jeszcze raz (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.12.2020, 15:15
  • Agnieszka Piela
Grabowiec: Zacznijcie jeszcze raz (TYLKO W GAZECIE) Bartosz Popek: Stowarzyszenie wystąpiło z propozycją zakupienia budynku przy Górze Zamkowej lub przekazania remizy OSP w Rogowie. Na chwilę obecną nie mamy na to pieniędzy.
Rodzice niepełnosprawnych dzieci z gminy Grabowiec dwa lata czekają na obiecany przez wójta dom samopomocy. W czerwcu zawiązali stowarzyszenie, pisali petycję, a w listopadzie powołali komitet społeczny i zebrali ponad 500 podpisów. To nie wystarczyło. Inicjatywę mają zacząć od nowa – usłyszeli na ostatniej sesji rady.

Bartosz Popek starając się o fotel wójta, obiecał utworzenie środowiskowego domu pomocy dla osób niepełnosprawnych mieszkających w gminie. Ponad 30 osób z różnym stopniem niepełnosprawności dojeżdża do Zamościa, Hrubieszowa i Lipiny Starej koło Skierbieszowa. Pokonują wiele kilometrów. Wstają bladym świtem, wracają późnym popołudniem. To z myślą o nich rodzice chcieliby stworzyć takie miejsce w Grabowcu. Aby nie dojeżdżali, by zaczęli się integrować z lokalną społecznością, uczyli się żyć, bo jak mówią rodzice kto się nimi zaopiekuje, kiedy ich zabraknie?

Więcej szczegółów znajdziecie tylko w aktualnym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jarek
jarek 31.12.2020, 08:38
W gazecie ładnie opisać, a rzeczywistość jest już inna. Sprawa ma drugie dno , ale o tym cisza. Artykuł stronniczy.
Franio
Franio 20.01.2021, 10:29
Dno to jest ten komentarz. Wystarczy podpis Wójta a wszytsko sfinansuje powiat i województwo. Ale oczywiście Popek musi pokazać, że ma wyjść na jego, bo przeceiż założycielem komitetu zbierania podpisów był jego kontrkandydat w wyborach 2018 r. i boi się że jeśli to się uda, to i uda się zebrać podpisy pod referendum ws. odwołania go. Ale wszytskich zastraszyć się nie da.
lok
lok 30.12.2020, 23:05
wracajcie do Hrubieszowa, wszystko sie zmieni
Franio
Franio 20.01.2021, 10:31
Niestety, wójta nam nie zmienicie :(

Pozostałe