Aktywni seniorzy

  • 29.12.2020, 12:06
  • materiał nadesłany
Aktywni seniorzy Jednym z punktów programu były spływy kajakowe po Wieprzu.
Dobiega końca długofalowy projekt pod nazwą.”Aktywny senior, zdrowy senior”, którego organizatorem był Integracyjny Klub Sportowy „Tarpan” w Zamościu.

Realizacja działań projektowych w trakcie pandemii nie należała do najłatwiejszych. Zachowywano dystans, stosowano się do obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa. Wiele punktów programowych udało się jednak zrealizować. W okresie mniejszej zachorowalności z powodzeniem organizowano ogniska integracyjne oraz spływy kajakowe malowniczymi trasami rzeki Wieprz. Piękna polska złota jesień sprzyjała realizacji marszy nordic walking oraz zajęć gimnastycznych na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia z domu i podjęcia aktywności ruchowej była dla seniorów niezwykle ważna w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.  

   Celem projektu było zwiększenie wszechstronnej aktywności seniorów poprzez rozszerzenie dostępności do różnorodnych form aktywności sportowej, rekreacyjnej i turystycznej, bogatej oferty edukacyjnej w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa seniorów wpływające na podniesienie poziomu życia codziennego oraz przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu.

   Realizacja zadania była możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W projekcie uczestniczyli seniorzy z obszaru Gminy Radecznica, Gminy Zwierzyniec oraz Miasta Zamościa.

materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe