Rekordy Sokoła Zwierzyniec (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.12.2020, 14:39
  • MaSzt
Rekordy Sokoła Zwierzyniec (TYLKO W GAZECIE) Sokół Zwierzyniec w sezonie 1987/88.
W najwyższej w okręgu zamojskim klasie rozgrywkowej Sokół Zwierzyniec rozegrał 829 meczów. Obecny sezon jest dla tego klubu 32 na tym szczeblu piłkarskiej rywalizacji.

Sokół Zwierzyniec jest rekordzistą pod względem liczby sezonów i meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w okręgu zamojskim. W sezonie 1976/1977 była to klasa wojewódzka B, potem klasa wojewódzka A, a obecnie – klasa okręgowa. Najczęściej była to piąta liga. Kilka razy, gdy zamojski OZPN nie stworzył z innym okręgiem klasy międzyokręgowej, rozgrywki klasy wojewódzkiej A lub klasy okręgowej stanowiły czwarty poziom piłkarskiej rywalizacji, a od sezonu 2008/2009 „okręgówka” jest szóstym szczeblem ligowym.

Więcej szczegółów wyłącznie w nowej Kronice Tygodnia.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe