Osobliwa kolekcja strażaka (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.12.2020, 06:00
  • Wioletta Dudek
Osobliwa kolekcja strażaka (TYLKO W GAZECIE)
Wieloletnia pasja Jana Łasochy przyczyniła się do powstania Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Jedynego w regionie. W tym roku minęło 5 lat od śmierci jego założyciela.

Gdyby nie on, nie byłoby muzeum w Oseredku – mówią miejscowi strażacy. Dla wszystkich Jan Łasocha jest wzorem strażaka. Ale największym chyba dla swoich dzieci.

 – Pamiętam jak czasami tata przyjeżdżał samochodem strażackim do domu. Czasem nas nim przewoził. To było coś! Jak gdzieś wybuchł pożar, musiałem rowerem pojechać to zobaczyć. Z powrotem jakoś mnie zabierali strażacy. Teraz to nie do pomyślenia - mówi kpt. Szczepan Łasocha z PSP w Tomaszowie, który razem z bratem Sylwestrem (pracuje w KP PSP w Bolesławcu w stopniu  st. kpt) poszedł w ślady ojca i dziadka Łukasza Łasochy, który z kolei był strażakiem ochotnikiem.

Więcej przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oli
oli 26.12.2020, 10:08
znalem go to był prawdzie oddany pasjonat ,jechałem z bilgoraja i było otwarte wiec zatrzymałem sie bo przy strażnicy był star - 25,super śp człowiek,

Pozostałe