Gm. Józefów: Budżet na 2021 rok przyjęty (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.12.2020, 16:10
  • lew
Gm. Józefów: Budżet na 2021 rok przyjęty (TYLKO W GAZECIE) Mieszkańcy Majdanu Nepryskiego i Brzezin mogą liczyć w przyszłym roku na nowe chodniki.
Budowa drogi powiatowej, termomodernizacja budynków byłego gimnazjum i przychodni zdrowia oraz budowa chodników. To najważniejsze zaplanowane inwestycje. Rada Miejska w Józefowie uchwaliła 17 grudnia budżet na przyszły rok.

Plan finansowy zakłada prawie 31,9 mln zł dochodów, natomiast wydatki są mniejsze o około 100 tys. zł. Najważniejsza inwestycja to budowa drogi powiatowej na odcinku Długi Kąt – Stanisławów – Górniki – Szopowe o długości prawie 12,5 km. Inwestycja, o czym już pisaliśmy, została wprawdzie zakończona, ale jej ostateczne rozliczenie nastąpi w przyszłym roku. Przypomnijmy, że gmina realizowała to zadanie wspólnie z powiatem biłgorajskim, który pozyskał na ten cel dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja kosztowała ponad 9 mln zł, z czego około 1 mln zł to wkład własny gminy.

– W tym roku przeznaczyliśmy na to zadanie około 400 tys. zł, w przyszłym dołożymy resztę, czyli około 600 tys. zł – informuje burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Więcej o przyszłorocznych inwestycjach przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe