Zamość: Za śmieci zapłacimy od zużytej wody (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.12.2020, 05:58
  • AP
Zamość: Za śmieci zapłacimy od zużytej wody (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Od 1 stycznia zmienia się sposób naliczania opłat za wywóz odpadów komunalnych. Magistrat przygotował nowe deklaracje. Należy je dostarczyć do urzędu do 10 lutego 2021 r.

Uchwałą rady miejskiej z 28 września zmieniono sposób naliczania opłat za wywóz odpadów komunalnych. Zrezygnowano z metody od osoby i zastąpiono ją metodą od ilości zużytej wody. Magistrat zmianę metody tłumaczy stale wzrastającymi kosztami gospodarowania odpadami komunalnymi, koniecznością zdecydowanych działań w celu zbilansowania i uszczelnienia systemu. Problemy z tym ostatnim ma wiele samorządów w Polsce. Metoda "od osoby" funkcjonująca w mieście od 2012 r. nie sprawdziła się. Czas na rozliczenie uzależnione od zużycia wody. Dla jednych oznacza to oszczędzanie wody, dla innych dużo większe rachunki za śmieci. Część osób zapłaci jednak mniej.

Więcej szczegółów na temat nowych zasad znajdziecie w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Patologia
Patologia 23.12.2020, 12:50
Polska patologia. Istnieją na tym cywilizowanym świecie kraje, które zachęcają do segregacji np. poprzez automaty SKUPUJĄCE butelki, puszki. W innych SEGREGOWANE śmieci zabierane są bezpłatnie. W cebulowni jak zwykle, nakaz, zakaz, kara, mandat tylko po to żeby dusić was na pieniądze.
tadeusz
tadeusz 23.12.2020, 12:41
Co za pomysł? Może lepiej połączyć nie z wodą lecz z seksem?
Rrrr
Rrrr 23.12.2020, 11:26
W Zamościu brakuje konkurencji firm a monopoliści robią co chcą
RW
RW 23.12.2020, 10:07
I to jest bardzo dobry sposób.
Zamoscianin
Zamoscianin 23.12.2020, 11:30
Dlaczego dobry sposób?!!! Przecież ludzie przestaną się myć ! Będziemy śmierdzieć...
Kafaj
Kafaj 26.12.2020, 16:32
Oczywiście,że dobry! Płacisz za śmieci dużo? A wiesz dlaczego? Bo np Twój sąsiad wynajmuje mieszkanie studentom i w deklaracji śmieciowej podał,że mieszkanie użytkuje jedna osoba,a tak naprawdę to ich tam jest pięcioro i każdy "produkuje śmieci". Teraz po ilości zużytej wody od razu wyjdzie,że coś za dużo "jedna"osoba wody zużywa... Tylko prośże nie pisać,ze ogródek podlewa,bo raz,że to trochę nie teges w sytuacji klęski suszy,a po drugie można zgłosić do PGKu o drugi wodomierz właśnie na ogródek.

Pozostałe