Zamość: Krótka rozprawa o spalarni (TYLKO W GAZECIE)

  • 22.12.2020, 07:15
  • Agnieszka Piela
Zamość: Krótka rozprawa o spalarni (TYLKO W GAZECIE) Rozprawę administracyjną można było oglądać online.
215 wniosków wpłynęło w trakcie konsultacji społecznych w sprawie spalarni.

Swoje uwagi zgłosiły rady gmin, powiatu, zarządy osiedli, komitet społeczny „Nie dla spalarni w Zamościu”. 16 grudnia podczas rozprawy administracyjnej omówiono kilka z nich.

Otwarta rozprawa administracyjna dla społeczeństwa w sprawie budowy spalarni odpadów w Zamościu trwała dwie godziny. W trybie online spotkanie śledziło ok. 40 osób. W sali Consulatus po przeciwnych stronach zasiedli przedstawiciele magistratu: wiceprezydent Piotr ZającAdam Malinowski z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik prasowy, przedstawiciele inwestora: Roman Trześniowski – dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o., Andrzej Piotrowski  kierownik projektu Waste Energy Veolia Polska, Magdalena Kempinsky  dyrektor komunikacji korporacyjnej Veolia Polska oraz Radosław Falkowski i Rafał Kosidło z firmy Savona, zespół autorski raportu środowiskowego dla tej inwestycji. Rozprawę prowadził Piotr Orzechowski, dyrektor wydziału kultury i sportu. W rozprawie jako ekspert uczestniczył prof. Grzegorz Wielgosiński z Politechniki Łódzkiej, kierownik Zakładu Technik Inżynierii Środowiska, autor m.in. analizy bezpieczeństwa instalacji termicznego przekształcania, jaką jest spalarnia. Pytania zadawał także obecny na rozprawie radny Janusz Kupczyk.

O czym rozmawiano? Jakie padły odpowiedzi? Przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
re
re 05.01.2021, 00:54
Zamiast gadać niech wreszcie zbudują bo zaraz będziemy wysyłać do spalarni do Niemiec i zbankrutujemy!
Wiecie mądrale że już część z Polski trafia do spalarni w Szwecji bo taniej niż u nas i w Polsce zaczyna brakować miejsca w tych kilku spalarniach na cały kraj?

Pozostałe