Tomaszów Lub.: Patrycja Pisarczyk mistrzynią ortografii. Wygrała Tomaszowskie Dyktando

  • 22.02.2017, 15:01
  • ak
Tomaszów Lub.: Patrycja Pisarczyk mistrzynią ortografii. Wygrała Tomaszowskie… Organizatorzy
Z zawiłościami polskiej pisowni zmagał się burmistrz Wojciech Żukowski, wicestarosta Jerzy Wereszczak, sekretarz miasta Janusz Brodowski i dyrektor biblioteki Tomasz Zieliński, ale to Patrycja Pisarczyk, uczennica ZS nr 2 w Tomaszowie Lubelskim wygrała tegoroczne Tomaszowskie Dyktando.

Ortograficzny konkurs w Miejskiej Bibliotece Publicznej został zorganizowany we wtorek (21 lutego) w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Tomaszowskie Dyktando było z założenia to nie tylko sprawdzianem umiejętności, ale przede wszystkim dobrą zabawą i rozrywką. Przystąpiło do niego 75 osób, młodzieży i dorosłych. O tytuł „Tomaszowskiego Mistrza Ortografii” walczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i powiatu.

Poza konkursem tekst dyktanda napisali również: burmistrz Tomaszowa Wojciech Żukowski, sekretarz miasta Janusz Brodowski, dyrektor biblioteki Tomasz Zieliński, wicestarosta Jerzy Wereszczak, dyrektor SP nr 2 Jarosław Korzeń, wójt Tarnawatki Piotr Pasieczny, naczelnik Urzędu Skarbowego Leszek Piwko i członek Dyskusyjnego Klubu Książki Barbara Droździel.

Nad przebiegiem dyktanda i oceną czuwało jury w składzie: Małgorzata Piwko, Marta Świderek, Danuta Gęborys, Elżbieta Łasocha, Anna Wolczyk, Barbara Jarczak. Tekst dyktanda opracowała Joanna Girguś, a przeczytała Beata Grela.

Walka o tytuł „Tomaszowskiego Mistrza Ortografii” była zacięta. Dopiero po dwóch dogrywkach wyłoniono zwycięzcę. To Patrycja Pisarczyk, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Drugie miejsce zajął Aleksander Bernard z Zespołu Szkół nr 2, a trzecie Martyna Lipian z Gimnazjum w Suścu.

Nagrodzeni zostali także Katarzyna Teterycz, uczennica Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim i Aleksandra Zadorożna z Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe