Wigilia czasu pandemii (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.12.2020, 06:09
  • Rozmawiała Agnieszka Piela
Wigilia czasu pandemii (TYLKO W GAZECIE)
O wyjątkowości Świąt Bożego Narodzenia rozmawiamy z ks. drem Robertem Strusem, proboszczem zamojskiej parafii katedralnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła.

Domownicy plus pięć osób, a reszta rodziny?

 – Mamy internet, telefony. Oczywiście, że to nie zastąpi spotkania z bliskimi, uściskania drugiej osoby, spojrzenia w oczy podczas dzielenia się opłatkiem, powiedzenia tradycyjnie "przepraszam", "dziękuję", "życzę ci wszystkiego najlepszego", ale jest jakąś namiastką. W tej sytuacji musimy dostosować się do zaleceń władz państwowych. Nasze zdrowie i życie są bardzo ważne.

To tylko jedno z bardzo wielu pytań, jakie zadaliśmy naszemu rozmówcy. Pozostałe znajdziecie w papierowym i e-wydaniu świątecznej Kroniki Tygodnia.

Rozmawiała Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe