Świąteczna Kronika Tygodnia z kalendarzem na 2021 rok już od wtorku w sprzedaży

  • 21.12.2020, 15:09
  • Kronika Tygodnia
Świąteczna Kronika Tygodnia z kalendarzem na 2021 rok już od wtorku w…
Kronikę Tygodnia dobrze jest mieć w domu co tydzień, ale numer, który ukaże się jutro jest po prostu obowiązkowy, bo wyjątkowy, świąteczny, obszerniejszy, jeszcze ciekawszy, a na dodatek wraz z nim kupicie unikatowy kalendarz na przyszły rok. A o czym piszemy tym razem?

 

 

 

>>>> Takiej wigilii jak tegoroczna jeszcze nie obchodziliśmy. Jaka będzie i jaka być powinna w czasie epidemii? Opowie o tym ks. Robert Strus, proboszcz zamojskiej parafii katedralnej.

>>>> Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Skąd się u nas wzięła? Jak zmieniała się przez wieki?

>>>> Pewien bocian nie odleciał do ciepłych krajów. W połowie grudnia człapał po polach i łąkach Zaburza. Co się z nim później stało?

>>>> Pan Mirosław po wypadku stracił władzę w nogach. Trafił do DPS-u. Dzięki pomocy dobrych ludzi mógł wrócić do swojego domu.

>>>> SKLEP to był skrót od Stój Kliencie Lub Ewentualnie Poproś, a PKS – Poczekaj Koło Słupka. Pamiętacie te czasy? Jeśli nie, to je Wam przypomnimy.

>>>> Wigilia smakuje wyjątkowo - sprawdzone, niezawodne przepisy, którymi dzielą się z nami gospodynie z Radkowa, Huty Tarnawackiej, Dynisk i Pukarzowa.

>>>> Co lubi zjeść na wigilię komendant policji? Czym zajada się dyrektor domu kultury, a jaką rybę wybiera dyrektor szpitala? Tego dowiecie z naszej świątecznej sondy.

>>>> Śniegu nie ma, częściej pojawia się mgła. Choinki z rzadka, a jeśli już to plastikowe, częściej dekoruje się palmy. Jest dużo śpiewów i tańce. Tak wygląda Boże Narodzenie w Kamerunie.

>>>> Kim jest Janusz Oś? Wiceburmistrzem Krasnobrodu, to jasne. Ale również... pasjonatem i hodowcą kanarków. Opowiedział nam o tym ważnym składniku swojego życia ze szczegółami. 

>>>> Na co dzień opiekuje się dużymi kotami w zamojskim zoo. W wolnym czasie klei z kartonu czołgi, wozy bojowe, okręty i samoloty. Poznajcie pasję Łukasza Wdowiaka.

>>>> Gdyby nie on, nie byłoby muzeum w Oseredku – mówią miejscowi strażacy. Dla wszystkich Jan Łasocha jest wzorem strażaka.

>>>> Tajne plany z okresu zimnej wojny zakładały, że na Hrubieszów spadnie bomba atomowa. Wiemy, co udało się z nich zrealizować.

>>>> Dla nastolatka w Polsce równowartość 35 euro to właściwie kieszonkowe, w Kamerunie tyle kosztuje zapewnienie dziecku rocznej edukacji. Licealiści z Zamościa od kilkunastu lat się na to zrzucają.

Dużo, dużo więcej tematów, także tych bieżących z życia naszych powiatów i gmin znajdziecie już od wtorku w nowej Kronice Tygodnia.

Kronika Tygodnia

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kj
kj 22.12.2020, 07:54
Super!

Pozostałe