Zamość: Wypadek na ul. Peowiaków. Starszy pan potrącony na pasach

  • 19.12.2020, 08:04
  • st. asp. Dorota Krukukowska-Bubiło, KMP Zamość
Zamość: Wypadek na ul. Peowiaków. Starszy pan potrącony na pasach Fot. KMP Zamość
80-letni mieszkaniec Zamościa przechodząc przez przejście dla pieszych na ulicy Peowiaków został potrącony przez kierującego volkswagenem. Po zdarzeniu pieszy został przewieziony do szpitala, na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w czwartek (17 grudnia) około godziny 6:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Peowiaków. Pracujący tam policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem jechał od ulicy Sadowej. Przejeżdżając przez przejście dla pieszych potrącił znajdującego się tam 80-latka.

Pieszego załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że mieszkaniec Zamościa w wyniku kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno 36-letni zamościanin, który kierował volkswagenem, jak i pieszy byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ustalając szczegółowe okoliczności kolizji.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tylko w czwartek policjanci monitorując zachowanie pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami na drogach naszego powiatu ujawnili ponad 90 wykroczeń drogowych. Prawie 30 dotyczyło niezgodnego z prawem zachowania pieszych, 15 wykroczeń popełnili rowerzyści, a ponad 40 kierujący wobec pieszych. W większości przypadków piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych, rowerzyści przejeżdżali przejścia dla pieszych, a kierowcy pojazdów łamali przepisy ruchu drogowego w okolicach przejść dla pieszych wyprzedzając na przejściu lub bezpośrednio przed nim oraz nie ustępowali pierwszeństwa przechodzącym przez przejście pieszym.

Każdego dnia policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach obserwują zachowanie uczestników ruchu. Jednak należy pamiętać, że na bezpieczeństwo ma również wpływ  odpowiednie zachowanie uczestników ruchu. Zachowajmy wiec ostrożność i zadbajmy o siebie, swoich bliskich i innych uczestników ruchu. Czujność, skupienie uwagi oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zmniejszą ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych. Osobom poruszającym się pieszo w szczególności w miejscach nieoświetlonych oraz słabo oświetlonych przypominany o odblaskach. Umieszczony na odzieży w widocznym miejscu element odblaskowy odbijający światła samochodowych reflektorów może uratować życie.  

st. asp. Dorota Krukukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawid
Dawid 20.12.2020, 17:07
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

zibi
zibi 20.12.2020, 08:11
Był sygnalizacja to jakiś mądry wymyślił g.....o ani to bezpieczna dla kierowców ani dla pieszych,

Pozostałe