Powiat pomoże druhom (TYLKO W GAZECIE)

  • 17.12.2020, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
Powiat pomoże druhom (TYLKO W GAZECIE)
130 tys. zł wygospodarował powiat biłgorajski na wsparcie jednostek OSP.

O pieniądze na ćwiczenia i szkolenia, zakup sprzętu, ale też konkursy, publikacje czy organizację imprez będą od nowego roku mogli starać się strażacy ochotnicy z powiatu biłgorajskiego. Radny Mirosław Późniak ma jednak wątpliwości czy strażacy rzeczywiście potrzebują takich pieniędzy z budżetu powiatu.

„Program współpracy Powiatu Biłgorajskiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok" radni powiatowi uchwalili 30 listopada. Na ten cel przeznaczyli kwotę 130 tys. zł. To pieniądze głównie dla jednostek OSP.

– To nowatorski program na skalę województwa – zaznacza starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. – Uważam, że powinniśmy się ukłonić wszystkim strażakom, bo ponad 100 jednostek OSP w naszym powiecie na to zasługuje. Ich działalność, zwłaszcza w małych miejscowościach, powinna być zauważona. Kryteria ubiegania się o wsparcie będą sprawiedliwe.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe